- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Playboy Queen Of The Game Eau de Toilette Spray
Personliga rekommendationer för dig
Filter
Heidi Elmer
22.04.2023
mycket rimligt prissatt och det doftar underbart.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.ch.
Agnesa B
09.11.2020
Den är braa jag älskar dena parfym
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation

Toppnot
Kaffe, Passionsblomma

Mellannot
Apelsinblommor, Jasmin

Baskaraktär
Choklad, Patchouli, Tonkaböna
beskrivning
Eau de Toilette Spray,
Linje
Queen Of The Game
Produktserie
Parfymer för kvinnor
Produkttyp
Spray
Ikonisk och kompromisslös - Playboy
En herrtidning var början på varumärket Playboy. Även om mycket har förändrats för kaninerna. En touch av lyx och extravagans förknippas fortfarande med det amerikanska märket. Oavsett om det gäller dofter, kläder eller accessoarer finns den berömda kanindräkten i abstrakt form på många olika produkter.
Spelets drottning och långa öron
Queen Of The Game eau de toilette spray har den typiska Playboy-designen. Den feminina flaskan har ett högt igenkänningsvärde. Kaninöron och logotypen av en kanin präglar glaset till denna doft. När essenserna utvecklas kan magin i en mystisk värld kännas. Svartvinbär, passionsblomma och spearmint ger den första uppfriskningen på huden. Bas- och hjärtnoterna kombinerar fyllig tonkaböna, en lätt touch av patchouli, mysk och sammetslena vita liljeblad. Ett samspel av extraordinära dofter säkerställer att eau de toilette sprayen är en upplevelse i en klass för sig. Låt matchen börja med en speciell drottning. Playboy-dofterna är svaret på en modern tidsanda med stil, skoj och kreativa idéer.
Innehåller
ALCOHOL DENAT., AQUA/WATER/EAU, PARFUMJFRAGRANCE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, BENZOPHENONE-3, ETHYLHEXYL SALICYLATE, LIMONENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CITRONELLOL, PROPYLENE GLYCOL, BHT, COUMARIN, BENZYL ALCOHOL, ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER, HYDROLYZED JOJOBA ESTERS, EXT. D&C VIOLET NO. 2 (CI 60730), D&C RED NO. 33 (CI 17200), FD&C YELLOW NO. 5 (CI 19140)
Tillverkare
E.A. Cosmetics Distributions GmbH
Kapellenstr.12a, DE-85622 Feldkirchen Kr. München