Du strålar ikapp med våren! Spara 22%* på säsongens favoriter

Menu

Parfumdreams
3 (2)

Moschino Toy 2 Bubble Gum Bubble Gum Eau de Toilette Spray

share
På lager
Artnr.
Klarna fakturaSwishApplePayMasterCardPayPal
Leveranskostnad <span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanterat Original
Garanterat Original
Köp På Konto
Köp På Konto
Leverans nom 2-3 dagar
Leverans nom 2-3 dagar
3,0
3
Kundomdömen

Emily Geerman

17.01.2023

min beställning kom aldrig fram

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.nl.

Marie W

30.10.2022

Ett absolut blickfång och en fantastisk söt doft med en mycket speciell not.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot
Apelsin, Citron, Citrus, Svarta vinbär
Mellannot
Ingefära, Kanel, Mango, Persika, Ros
Baskaraktär
Ambra, Ceder, Mysk
beskrivning
Eau de Toilette Spray, Bubble Gum
Linje
Toy 2 Bubble Gum
Produktserie
Parfymer för kvinnor
karaktär
orientalisk
doftgrupp
blommig, fruktig
Det italienska lyxmärket Moschino har skapat utsökt mode och exklusiva dofter i nästan fyra decennier. Helt ny 2021 är Eau de Toilette Spray Toy 2 Bubble Gum. Kvinnodoften tillhör doftfamiljen blommig-fruktig. Reklamkampanjens ansikte utåt är den brittiska modellen Stella Maxwell. I reklamklippet svävar den blonda skönheten viktlöst i rymden och inspireras av en kraftfull Hub Eau de Toilette-spray.

Toy 2 Bubble Gum - ungdomlig lättsamhet från flaskan

Den trendiga glasflaskan i en rosa björndesign antyder frisk sötma för unga kvinnor och kvinnor som är unga i hjärtat. En blick på doftpyramiden bekräftar det första intrycket: toppnoten öppnar gnistrande med tropiska frukter. Kanderade citrusfrukter kombineras med de mogna smakerna av citron och apelsin. I hjärtnoten grupperar sig kanel, blåbär, bulgarisk ros, ingefära, persika och körsbärsblomma runt ett djupt tuggummiackord. Tuggummit dominerar, så mycket att man nästan kan känna smaken av det. Basnoterna av cederträ, mysk och ambrofix gör dock att doften snabbt jordas och den övergripande kompositionen återgår till en blandning av frukt och blommor. Eau de Toilette Spray Toy 2 Bubble Gum från Moschino är en intressant doft för kvinnor som gillar att experimentera och uppskattar uppfriskande doftcocktails som går utöver de söta doftklassikerna.
Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
ALCOHOL DENAT .,PARFUM,AQUA,LIMONENE,ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE,BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE,GERANIOL,CITRONELLOL,HEXYL CINNAMAL,HYDROXYCITRONELLAL,ALPHA-ISOMETHYL IONONE,DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE,TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE,CITRAL,LINALOOL,CINNAMAL,CI 172
Tillverkare
Euroitalia
Via Galileo Galilei 5, IT-20873 Cavenago di Brianza MB
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

Prisad shopping

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

3 452 Värderingar

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev