Prada Luna RossaBlack
Eau de Parfum Spray - påfyllningsbarVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 16-12 till gask 17-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Prada Luna Rossa Black Eau de Parfum Spray är en kryddig, träig komposition som imponerar med sin komplexitet. Den öppnar med färska noter av bergamott som möter den slående kryddigheten av angelica. I doftens hjärta utvecklas patchouli och krämig tonkaböna, vilket ger skapelsen ett varmt djup. Doftupplevelsen avrundas med en bas av mysk och bärnsten, som ger ett långvarigt och elegant intryck. Doften understryker en självsäker aura och passar för många olika tillfällen, från en dag på kontoret till speciella kvällsevenemang. Flaskan är också utformad för att vara påfyllningsbar. Tack vare det speciella påfyllningssystemet kan doften fyllas på enkelt och rent, och processen stoppas automatiskt så snart flaskan är full.
- Kryddig, träig doftkomposition med bärnstensnoter .
- Huvudnoter av bergamott och angelica, ett hjärta av patchouli och tonkaböna.
- Intensiv och långvarig eau de parfum.
- Påfyllningsbar flaska med automatisk stoppmekanism.
Toppnot
Angelika, Bergamott
Mellannot
Patchouli
Baskaraktär
Ambra, Mysk
beskrivning
Eau de Parfum Spray - påfyllningsbar, BlackLinje
Luna RossaProduktserie
Herrdofterdoftgrupp
träigProduktmärkning
acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan konserveringsmedel, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, utan parabener, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötter, Veganskt
VARNING: BRANDFARLIG TILLS DEN ÄR TORR. HÅLL BORTA FRÅN LÅGOR, ANTÄNDNINGSKÄLLOR ELLER GLÖDANDE FÖREMÅL. SPRAYA INTE PÅ IRRITERAD HUD ELLER I ÖGONEN. VID KONTAKT, SKÖLJ OMEDELBART MED RIKLIGT MED VATTEN.
- PRADA
- 14, RUE ROYALE, FR-75008 PARIS
- fragen@loreal-group.com
Våra kunder säger om Luna Rossa
Marc Stehlin
22.11.2025
Jag köpte påfyllningssetet och toppen på min Prada Luna Rossa gick sönder när jag försökte fylla på den. De hävdar "Dina Luna Rossa-flaskor är utformade för att hålla." Det är en lögn. Köp bara inte påfyllningssetet.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Peter Mattern
03.08.2024
Tyvärr är sillage nära 0! Det är mycket beklagligt. Ingen rekommendation att köpa.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Abbe A
05.06.2024
Jätte fin men tyvärr väldigt svag, den försvinner jätte snabb
Saud S
03.05.2024
Otrolig dålig parfym. Luktar mycket svagt och man måste spraya riktigt många ggr för att känna nån lukt alls på sig. Rekommenderar ej den!
Daniel G.
08.03.2024
Köpte en gång och aldrig igen. Jag trodde bra pris jag träffade, vad jag fick 1 euro är för mycket katastrof. 1 stjärna är för mycket tyvärr finns det ingen 0
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För honom




















