24h Flash Sale – upp till 60%* rabatt!

Menu

0 (0)

HYPOAllergenic Bronzer Aura Del Sol Cream Bronzer

Dela produkt
På lager
Artnr.
Klarna – Betala om 30 dagar (faktura) LogoSwish LogoApplePay LogoMasterCard LogoVisa Logo
  • Köp På Konto
  • Leverans nom 2-3 dagar
0,0
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
beskrivning
Aura Del Sol Cream Bronzer
Linje
Bronzer
Produktserie
Ansiktssminkning
hud
känslig hy
egenskap
med lång hållbarhet
Konsistens
Kräm
Produktmärkning
Ej testade på djur, Veganskt
Användningsområde
Ansikte

Den HYPOAllergena Aura Del Sol Cream Bronzer ger huden en skimrande värme och solbränna och lägger till den sista touchen på sminket. Dermatologiskt testad och lämplig för känslig hud är den ett hälsosamt och mycket mer mångsidigt alternativ till solbad och lämnar fortfarande en solkysst effekt. Med sitt underbara skimmer skapar bronzern en speciell typ av djupeffekt, skapar eller framhäver konturer och ger ändå en naturlig effekt. Make-upen är vegansk och cruelty-free och är inte bara snäll mot huden, utan också mot miljön och djurvärlden. Som ett resultat förskönar det utseendet och huden - utan dåligt samvete och fritt från föroreningar.

HYPOAllergenic - Aura Del Sol Cream Bronzer för en solkysst hud

En hälsosam och strålande solbränna utan solen och dess risker? Med HYPOAllergenic Aura Del Sol Cream Bronzer är det en barnlek och inom räckhåll. Tack vare sin krämiga och lena konsistens är sminket underbart lätt och jämnt att applicera. Bronzern skapar ett sömlöst resultat och en naturlig, solkysst look. Den är fri från kladd och ränder och är idealisk för blandning och konturering, ger byggbar täckning och skapar en silkeslen hudkänsla. Tack vare sin lätta vikt tynger bronzern inte ner dig och gör den ännu bekvämare att bära.

Tillämpning
Applicera på de önskade områdena i ansiktet med en borste eller svamp.
Innehåller
Ethylhexyl Palmitate, Octyldodecanol, Isostearyl Isostearate, Mica, Cera, Microcristallina, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Boron Nitride, Polyethylene, Synthetic, Fluorphlogopite, Disteardimonium Hectorite, Rosa Canina Fruit Oil, Glyceryl Caprylate,, Aluminum Hydroxide, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Propylene, Carbonate, Tin Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891
Tillverkare
Bell SP z.o.o
ul. Graniczna 79 G, PL-05-410 Józefów
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 25.09.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev