Xmas Countdown: 25%* rabatt & handla julklapparna i tid
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Swiss Arabian ShaghafVanilla Toffee

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 18-12 till bear 19-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

En utsökt doftresa väntar bäraren av Shaghaf Vanilla Toffee eau de parfum från Swiss Arabian. Kompositionen öppnar med ett samspel mellan smörig kola och den djupa aromen av högkvalitativt Arabica-kaffe, vilket skapar en inbjudande och mysig atmosfär.

Mittpunkten avslöjar ett utsökt arrangemang av valnötkex, dadelmjölk och vanilj, som påminner om de mjuka nyanserna i en traditionell schweizisk nötkaka, avrundad med en subtil krydda av kardemumma. Basen kombinerar lyxig vaniljkaviar från Madagaskar, farinsocker, benzoin, tonkaböna, mysk och varma träslag för att skapa en harmonisk och långvarig söt grund.

Shaghaf Vanilla Toffee är särskilt lämplig för svalare årstider och stunder när en söt, omfamnande doft önskas. Värmen från exotiska smaker kombineras med en förföriskt krämig finish för att skapa en oförglömlig doftresa.

  • Toppnot

    Kaffe
  • Mellannot

    Kardemumma, Mjölk, Vanilj
  • Baskaraktär

    Benzoin, Mysk, Socker, Tonkaböna, Trä, Vanilj
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Vanilla Toffee
  • Linje

    Shaghaf
  • Produktserie

    Samlingar
  • doftgrupp

    söt
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Alcohol Denat, Parfum,Aqua,Coumarin,Limonene,Linalool,Benzyl Benzoate,Benzyl Salicylate,Benzyl Cinnamate,Farnesol,Isoeugenol.
  • GHS07
  • Uppmärksamhet

    Kan orsaka allergisk hudreaktion.

Våra kunder säger om Shaghaf

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 750 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 21.12.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev