Fynda med 20%* rabatt för en strålande look!

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Douglas Collection Tillbehör Reusable Make-up Remover Pads

share
På lager
Artnr.
VisaApplePayPayPalMasterCardGoogle Pay
Leveranskostnad <span style="display:none;">0,00 kr</span>
Garanterat Original
Garanterat Original
Köp På Konto
Köp På Konto
Leverans nom 2-3 dagar
Leverans nom 2-3 dagar
0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
beskrivning
Reusable Make-up Remover Pads,
Linje
Tillbehör
Produktserie
Douglas Accessoires
Produkttyp
Svamp
Användningsområde
Ansikte, Läppar, Ögon
Reusable Make-up Remover Pads från Douglas Collection är återanvändbara rengöringssvampar för ansikte, ögon och läppar. De mjuka rengöringssvamparna är perfekta för att ta bort smink. Tillbehören avlägsnar smink extremt skonsamt och rengör känsliga hudområden från smuts. Rengöringspadsens mjuka känsla gör dem mycket behagliga att använda. För att kunna använda de miljövänliga padsen under lång tid och uppnå ett perfekt rengöringsresultat är det viktigt att tvätta dem noggrant före första användningen och efter varje användning.

Miljövänliga remover pads - för hemma och på resan

Miljövänliga remover pads - för hemma och på resanMiljövänliga remover pads - för hemma och på resan De högkvalitativa Reusable Make-up Remover Pads från Douglas Collection används genom att du applicerar din favoritrengöringsprodukt och försiktigt masserar in den i huden med svamparna. Rengöringsprocessen med tillbehöret bör pågå tills den befintliga sminkningen har försvunnit helt och huden känns behagligt ren. Om en svamp är smutsig måste den bytas ut för att säkerställa optimal borttagning av smink och rester. Om du vill kan du använda rengöringspadsen för att försiktigt applicera och massera in hudvårdsprodukter som ansiktsvatten och lotion. De återanvändbara rondellerna är lämpliga för användning hemma och på resan.
Tillämpning
Sminkborttagningspads finns i en tvättbar, återanvändbar variant i olika material och i en variant indränkt i rengöring. Padsen i rengöringslösning kommer i en burk med lock och är klara att användas. Ta en pad ur burken, lägg den på ögonen och stryk sedan med ett mjukt tryck bort sminket i en nedåtgående rörelse.
De tvättbara padsen är extra hållbara. De används torra, fuktade eller våta ihop med alla slags rengöringsprodukter. Dränk in en återanvändbar pad med önskad rengöringsprodukt och stryk den mjukt över hela ansiktet. Upprepa vid behov. Efter rengöringen ska sminkborttagningspadsen noga tvättas och får sedan torka.
Tillverkare
ABC Distribution
3 Avenue des Violettes, FR-94380 Bonneuil-sur-Marne

Vår service

Footer Image

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

  • Få din välkomstkupong
  • Missa aldrig en rabatt igen
  • Var en av de första
  • Vinn fantastiska priser
(Optional)

Exakta rabattvillkor finns i ditt personliga välkomstnyhetsbrev. Information om hur vi hanterar dina uppgifter finns i vår integritetspolicy. Integritetspolicy. Du kan när som helst återkalla ditt samtycke till nyhetsbrevet via länken för att avsluta prenumerationen i slutet av varje nyhetsbrev.

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev

*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 28.04.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Chanel, Dior, Rituals och artiklar som refereras till lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012

Betalningssätt


Prisad shopping

Handla säkert

Frakt partners

parfumdreams App
parfumdreams
Facebook
Instagram
Tik Tok
Youtube
Pinterest
LinkedIn