- Dina fördelar som Premium-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Porsche Design Pure Hair & Body Shampoo
Personliga rekommendationer för dig
Filter
Reinhard Lax
27.04.2023
Superprodukt levererad super snabbt
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.ch.
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation

Toppnot
Grapefruit, Ozon, Peppar

Mellannot
Kaschmirträ, Lavandin, Muskotnöt

Baskaraktär
Ambra, Mineraliska noter, Patchouli, Vetiver
beskrivning
Hair & Body Shampoo,
Linje
Pure
Produktserie
Herrdofter
doftgrupp
aromatisk
Produkttyp
Tub
Användningsområde
Hår, Kropp
Porsche - det här namnet har en bra klang, vilket också gäller för den här "två-i-ett"-produkten. Det börjar med den eleganta, minimalistiska designen och slutar inte med den fina doften av produkten. Denna shampoo plus shower gel är en bekvämlighetsprodukt, perfekt för mannen som inte har tid att använda båda produkterna separat på morgonen, men som också värdesätter en konsekvent doft. Ren är en bra beskrivning av doften. Det finns inget överväldigande med den, allt står för stil, precis som användaren själv. Detta hår- och kroppsschampo är skonsamt mot huden, men rengör också mycket bra. Doften är maskulin.
En design som står för stil
Det är inte för inte som den här produkten är märkt med Porsche Design. Den oklanderliga smak som kännetecknar detta varumärke sträcker sig också till tuben, som står för klarhet, perfekt för alla män som letar efter det väsentliga. Det väsentliga, om man så vill, det rena, kommer till uttryck i denna praktiska produkt för män. Pure Hair & Body Shampoo sparar tid och gör att användaren kan använda den till viktigare saker. God doft, god rengörande effekt, denna produkt bär med rätta namnet Porsche Design.Tillämpning
Med en duschgel kan du snabbt och lätt avlägsna smuts och orenheter från kroppen. Fukta huden noga och ta en lämplig mängd av gelen på handflatan, en badsvamp eller en tvättlapp. Massera noggrant in duschgelen med mjuka, cirkulära rörelser i huden. Efter en kort massage, sköljer du noga bort det återstående skummet med ljummet vatten. Beroende på vilken duschgel du väljer, kan du även låta skummet verka på huden en liten stund. Smörj sedan in huden med en återfuktande bodylotion.
Innehåller
AQUA/WATER/EAU, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, FRAGRANCE (PARFUM), SODIUM CHLORIDE, LAURETH-3, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POLYQUATERNIUM-44, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN
Tillverkare
Mfd. for E.A. Cosmetics Distributions GmbH
Kapellenstr.12a, DE-85622 Feldkirchen Kr. München