5
(31)
Välj upp till 2 gratisprover
Upptäck märke
Artnr. 980002
Versace Crystal Noir
Eau de Parfum Spray
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordduor 23-04 till bear 24-04
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
En doftbukett som är lika färgstark och mångsidig som sin kompositör - men med ett djupt svart namn som skickligt understryker parfymens förförelse: Crystal Noir by Versace är en oförglömligt vacker doft för spännande upplevelser på kvällen eller natten. Å ena sidan delikat och diskret, å andra sidan omisskännligt feminin och intensiv - Eau de Parfum Spray glädjer sina bärare med dessa egenskaper.
Crystal Noir by Versace består av olika träiga, fruktiga och blommiga ackord. Doftbuketten öppnar med toppnoter av kryddig ingefära, intensiv kardemumma och peppar. Den första doften är frisk och lätt och omsluter bäraren. Därefter följer en varm, feminin doft av frisk apelsinblomma och blommig gardenia, utan att glömma pionen. Slutligen väntar en träig aura på bäraren, som är resultatet av basnoten med sandelträ, ambra och mysk.
Om du kan motstå denna parfym på din hud, är det ditt eget fel ...
Toppnot
Ingefära, Kardemumma, Peppar
Mellannot
Apelsinblommor, Gardenia, Pion
Baskaraktär
Ambra, Mysk, Sandelträ
beskrivning
Eau de Parfum SprayLinje
Crystal NoirProduktserie
Parfymer för kvinnordoftgrupp
blommig, sötProdukttyp
Spray
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT.(SD Alcohol 39-C .), PARFUM (FRAGRANCE),AQUA (WATER), ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, BENZYL
BENZOATE, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, CITRONELLOL, ISOEUGENOL
BENZOATE, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, CITRONELLOL, ISOEUGENOL
- Får inte utsättas för värme, heta ytor, gnistor, öppen låga eller andra antändningskällor. Rökning förbjuden. Behållaren ska vara väl tillsluten. Vidta åtgärder mot statisk elektricitet. Undvik att inandas damm/rök/gaser/dimma/ångor/sprej. Används endast utomhus eller i väl ventilerade utrymmen. Undvik utsläpp till miljön. Sök läkarhjälp. Skölj under kallt vatten [eller använd våta omslag]. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja. Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Giftigt för vattenlevande organismer med långtidseffekter.
Fara
Mycket brandfarlig vätska och ånga.
Uppmärksamhet
Kan orsaka allergisk hudreaktion. Orsakar allvarlig ögonirritation.
- Euroitalia
- Via Galileo Galilei 5, IT-20873 Cavenago di Brianza MB
- privacy@euroitalia.it
Våra kunder säger om Crystal Noir
5,0
(31)
Kundomdömen
Personliga rekommendationer för dig
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 21.04.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie.
Inget minsta beställningsvärde.
All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev
- Allmänna affärsvillkor
- Juridisk information
- Uppgiftsskydd
- Cookie Inställningar
- © 2026 Parfümerie Akzente GmbH






















