0
(0)
Välj upp till 2 gratisprover
Pierre Guillaume Paris Numbered Collection05 L'Eau de Circé
Eau de Toilette Spray
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordbear 31-10 till vuos 03-11
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Produktinformation
beskrivning
Eau de Toilette Spray, 05 L'Eau de Circé
Linje
Numbered Collection
Produktserie
Unisexdofter
Collection Parfumerie Générale från Pierre Guillaume bär nummer 05 och namnet L'Eau de Circé. Som en av unisexdofterna är eau de toilette-sprayen blommig och söt och har framgångsrikt producerats sedan 2005. Pierre Guillaume är en av få märkesägare som skapar sina dofter själv, eftersom den kreativa hjärnan själv är parfymör. Han gillade inte det som fanns tillgängligt, så han tog saken i egna händer och skapade underbara eaux de toilette och eaux de parfum. Collection Parfumerie Générale 05 L'Eau de Circé är en helt perfekt kombination som glädjer vid alla tillfällen.
En allrounder för män och kvinnor
Pierre Guillaume har skapat Collection Parfumerie Générale 05 L'Eau de Circé för båda könen. Kvinnor älskar eau de toilette-sprayen för dess lätthet och långvariga doft, medan män gillar de subtila noterna av bärnsten, patchouli och trä. De blandas med mandarin, honung, jasmin, orkidéer, persikoblad, rosor, osmanthus och ylang-ylang i eau de toilette-sprayen utan doftpyramid. De delvis söta och blommiga dofterna kräver lite mod från män, men en modern man behöver inte visa upp sig med maskulina aromer. Pierre Guillaume Collection Parfumerie Générale 05 är det bästa beviset på detta.Tillämpning
För att herrparfymen verkligen ska komma till sin rätt, ska den alltid sprayas direkt på huden och i mycket liten mängd. Den utvalda doften utvecklas snabbt av kroppsvärmen. Om doften kommer i en sprayflaska, ska den appliceras på ca 20 cm avstånd. Gnugga inte in det fina doftmolnet på huden, låt parfymen i stället torka in. Eftersom spraymolnet stiger uppåt, ska huden alltid sprayas nerifrån och upp. Innan appliceringen ska helst kroppen smörjas in med en doftneutral kroppslotion. Herrparfymens doftämnen stannar kvar i lotionens lipider, vilket medför att doftupplevelsen håller längre.
Innehåller
ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, LIMONENE, GERANIOL, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL CINNAMATE, ISOEUGENOL.
Våra kunder säger om Numbered Collection
0,0
(0)
Kundomdömen
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet


















