5
(1)
Välj upp till 2 gratisprover
Keiko Mecheri Isles Lointaines
Eau de Parfum Spray
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordbear 14-11 till láv 15-11
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Produktinformation
Toppnot
Gardenia, Mandel
Mellannot
Jasmin, Ros, Tuberos
Baskaraktär
Bensoe, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray
Linje
Isles Lointaines
Produktserie
Soliflorals
The Isles Lointaines Eau de Parfum från Keiko Mecheri glädjer med en blommig men ändå söt doft. Du kan bära den till vardags, vid speciella tillfällen och på kontoret, vilket gör den till en mycket mångsidig eau de parfum-spray. Isles Lointaines-doften ger fräschör med citrusnoter, medan vanilj och mandel skapar söta accenter. Jasmin och gardenia ger eau de parfum sprayen en blommig karaktär. Doftkompositionen avrundas med förförisk mysk, vilket gör eau de parfum till det perfekta valet för romantiska dejter.
En eau de parfum med en modern flaska
Isles Lointaines eau de parfum spray från det kaliforniska varumärket Keiko Mecheri kommer i en enkel, transparent glasflaska. Designen saknar utsmyckningar och har en modern, minimalistisk look som stilfullt avrundas av det diskreta emblemet och det svarta locket.Tillämpning
För att herrparfymen verkligen ska komma till sin rätt, ska den alltid sprayas direkt på huden och i mycket liten mängd. Den utvalda doften utvecklas snabbt av kroppsvärmen. Om doften kommer i en sprayflaska, ska den appliceras på ca 20 cm avstånd. Gnugga inte in det fina doftmolnet på huden, låt parfymen i stället torka in. Eftersom spraymolnet stiger uppåt, ska huden alltid sprayas nerifrån och upp. Innan appliceringen ska helst kroppen smörjas in med en doftneutral kroppslotion. Herrparfymens doftämnen stannar kvar i lotionens lipider, vilket medför att doftupplevelsen håller längre.
Innehåller
ALCOHOL DENAT., PARFUM, AQUA, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL, CITRONELLOL, GERANIOL, ISOEUGENOL, CITRAL
Våra kunder säger om Isles Lointaines
5,0
(1)
Kundomdömen
Filter
Antonia F.
24.03.2019
Min absoluta favoritdoft! Jag älskar den och kan inte få nog av den! Doftar blommigt och sött, men inte för överväldigande, håller hela dagen - jag är kär!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet










