Let it glow & spara 25%* på festliga beautyskatter
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)

Eisenberg L'Art du ParfumI Am Femme

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordláv 27-12 till vuos 29-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
En förtrollande parfym som öppnar med hallonens delikatess och rosépepparbärens friskhet i toppnoterna, tillsammans med en blommig bukett i hjärtnoterna av ros, jasmin, viol och den dominerande magnolian, medan bärnstenen och sandelträet i basnoterna lämnar ett evigt minne av ett njutbart spår. Parfymen av romantiska och passionerade kvinnor!
  • Toppnot

    Apelsin, Bergamott, Hallon
  • Mellannot

    Magnolia, Peppar, Vetiver
  • Baskaraktär

    Ambra, Mysk, Sandelträ
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, I Am Femme
  • Linje

    L'Art du Parfum
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • doftgrupp

    blommig, fruktig
  • Produktmärkning

    acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, utan parabener, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötter, Veganskt
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
INGREDIENTS: ALCOHOL DENAT. - AQUA (WATER) - PARFUM (FRAGRANCE) - CITRONELLOL - GERANIOL - ALPHA-ISOMETHYL IONONE - LIMONENE - LINALOOL - COUMARIN - BENZYL BENZOATE.
82 % VOL.

Våra kunder säger om L'Art du Parfum

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)
Kundomdömen

Ava

Betyg 5/5 Stjärnor

07.11.2023

För mig är I'am en fruktig-blommig doft som doftar subtilt och naturligt och övervägande av hallon, magnolia, bärnsten och mysk ger parfymen lite djup och värme utan att förlora sin friskhet. En kvinna kan inte gå fel här, och som den tidigare recensenten skrev är den inte överväldigande och tar inte luften från någon.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

Sanne T.

Betyg 5/5 Stjärnor

09.10.2021

Doften är helt underbar! Oavsett om du är yngre eller äldre så kan jag egentligen bara rekommendera den om du gillar det lite sötare och lättare. Om du gillar söta eller orientaliska dofter så får du valuta för pengarna med "I AM". Det är inte en tung parfym som tar andan ur dig. Den doftar diskret och jag får ofta frågor om den här doften. Jag använder den som det första på morgonen och brukar spraya på den igen på eftermiddagen (i nacken). Ge den ett försök tjejer, ni kommer inte att ångra er :-)

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 757 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 21.12.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev