Gift the Magic of Beauty – nu 25%* rabatt!
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Eisenberg L'Art du ParfumBack To Paris Femme

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 16-12 till gask 17-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
Denna parfym är en symbol för den parisiska kvinnan och hennes livsglädje och är både djärv och sofistikerad. Dess toppnot gnistrar av härligt fräscha noter av rabarber och mandarinskal. Den elegant pudriga fasetten av iris och viol, framhävd av en bukett av rosor och jasmin, utvecklas på en sensuell basnot av patchouli, tonkaböna och vanilj. En blinkning till oförskämdhet!
  • Toppnot

    Bergamott, Kardemumma, Mandarin, Mandel, Peppar
  • Mellannot

    Jasmin, Lavendel, Ros
  • Baskaraktär

    Mysk, Patchouli, Sandelträ, Vanilj
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Back To Paris Femme
  • Linje

    L'Art du Parfum
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • doftgrupp

    blommig, orientalisk
  • Produktmärkning

    acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Palmoljefri, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan konserveringsmedel, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, utan parabener, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötter, Veganskt
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
INGREDIENTS : ALCOHOL DENAT. - AQUA (WATER) - PARFUM (FRAGRANCE) - LIMONENE - ALPHA-ISOMETHYL IONONE - LINALOOL - HEXYL CINNAMAL - CITRONELLOL - COUMARIN - GERANIOL - HYDROXYCITRONELLAL - CITRAL.
75 % VOL.

Våra kunder säger om L'Art du Parfum

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 738 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 10.12.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev