Bara under en kort tid: -25%* på Spring Beauty Highlights
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 993866

Laura Mercier Brushes

Bronzer Brush
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 07-05 till bear 08-05
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Ett professionellt sminkresultat beror ofta till stor del på valet av rätt verktyg. Laura Mercier Bronzer Brush är ett specialverktyg som är särskilt utformat för applicering av bronzer och puder. Dess karakteristiska drag är det relativt korta, ergonomiskt formade handtaget, som ger exceptionell kontroll under appliceringen. Borsten är utrustad med ett helt, rundat borsthuvud som gör att pigmenten kan tas upp mycket jämnt. De tätt sammanfogade borststråna, som är visuellt fängslande med en gradient från svart till brunt, säkerställer sömlösa övergångar och en naturlig finish under appliceringen. Tack vare den speciella, graderade formen anpassar sig borsthuvudet till ansiktets konturer och undviker hårda kanter. Designen i blank svart med vita bokstäver ser tidlös och elegant ut. För att säkerställa fibrernas livslängd rekommenderas skonsam rengöring med milt schampo och borsten ska sedan lämnas att torka platt.

  • Kort
  • Kort, ergonomiskt handtag för exakt hantering och kontroll
  • Fullt, rundat borsthuvud för jämn fördelning av texturen
  • Tätt sammanfogade borststrån för en jämn, naturlig finish.
  • Ideal för applicering av bronzer och löspuderprodukter.
  • Högkvalitativ design med blankt svart handtag och tvåfärgade borst.
  • beskrivning

    Bronzer Brush
  • Linje

    Brushes
  • Produktserie

    Accessoarer
Krämiga texturer fäster automatiskt på penselns syntetiska fibrer. För att uppnå bästa resultat med pressade puder ska du först trycka in borsten i pudret och sedan lätt på baksidan av handen för att arbeta in texturen i borsten. På så sätt får pudret bättre fäste i borsten och faller inte ut så lätt. Efter att ha knackat bort överflödigt puder applicerar du pudret generöst med knackande rörelser och lätt tryck. Blanda sedan ut efter önskemål.
Håll borsten mellan tummen och långfingret när du sminkar dig, ungefär i mitten av handtaget, men lite närmare borsthuvudet. Använd pekfingret för ytterligare kontroll. För att sudda och diffusera, greppa borsten i änden av skaftet och håll den löst i handen.
Rengör dina borstar med milt schampo och lite vatten om det behövs. Skölj dem sedan noggrant under klart vatten. Om du använder Laura's Brush Cleanser, doppa dem i eller spraya på rengöringsmedlet och ta bort sminket med en pappershandduk. Se till att du alltid plockar upp produkterna i fiberriktningen och återställ borsten till sitt ursprungliga skick sist så att de behåller sin form - vrid, snurra eller torka aldrig mot en hård yta. Lägg dem plant för att torka, ställ dem inte upp och transportera dem separat för att skydda dem under resan.

Våra kunder säger om Brushes

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 773 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 04.05.2026
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev