Få 22%** som nyhetsbrevsprenumerant

Menu

0 (0)

Giardino Benessere Classic CollectionMister Colonia Eau de Parfum Spray

Dela produkt
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Klarna – Betala om 30 dagar (faktura) LogoSwish LogoApplePay LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Köp På Konto
  • Leverans nom 2-3 dagar
0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot Icon
Toppnot
Ambra, Myrra, Mysk
Mellannot Icon
Mellannot
Ambra, Iris, Jasmin, Lotus, Tuberos
Baskaraktär Icon
Baskaraktär
Mysk, Patchouli, Sandelträ, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, Mister Colonia
Linje
Classic Collection
Produktserie
Unisexdofter
karaktär
uppfriskande
doftgrupp
fougère

Det är Giardino Benessere dofters credo att hänge sig åt dofter som uppfattas som ambrosia. Mister Colonia Eau de Parfum Spray från den sofistikerade Classic Collection berusar sinnena och kommer från den visionära skapelsen av mästerparfymören Paolo Terenzi. Mister Colonia Eau de Parfum Spray är en förförisk doftnektar, inspirerad av naturen. Ädla träslag blandas med kryddiga noter och blommiga dofter!

La Dolce Vita - en doft att bli förälskad i

Det ljuva livet i Italien, fångat i aromatiska dofter av vanilj, sandelträ och mysk, kombineras med den blommiga lättheten och värmen i söder! Myrra, lotusblomma, iris och jasmin är doftkomponenterna i denna nästan magiska parfym. Giardino-Benessere-parfymer är parfumsymfonier som är oöverträffade! Doften lyfter ditt humör och framhäver din personlighet.

The Classic Collection är en välbefinnande terapi för själen och omsluter dig med kryddiga och blommiga noter!

Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
Alcohol Denat., Parfum, Aqua, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Citral, Coumarin, Alpha-isomethyl ionone, Eugenol, Geraniol, Farnesol, Citronellol, Isoeugenol
Tillverkare
Tiziana Terenzi
Via dei Faggi 101, IT-47842 San Giovanni in Marignano RN
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

Prisad shopping

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 558 Värderingar

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev