Bara under en kort tid: -25%* på Spring Beauty Highlights
HemDa VinciRondoFoundation- och puderborstarfoundationpensel för detaljer konstfiberblandning
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 765476

Da Vinci Foundation- och puderborstar

foundationpensel för detaljer konstfiberblandning
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 06-05 till duor 07-05
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Rondo-serien från da Vinci presenterar ett mångsidigt verktyg som har utvecklats speciellt för exakt applicering av hudprodukter. Borsten är utrustad med en högkvalitativ syntetfiberblandning som efterliknar de positiva egenskaperna hos äkta naturligt hår samtidigt som den erbjuder ett resursbesparande, veganskt alternativ. De använda fibrerna är särskilt robusta och formstabila, vilket gör att redskapet håller länge även vid frekvent användning. Både flytande foundation och löst eller pressat puder kan enkelt plockas upp med de fina spetsarna. Vid applicering i ansiktet säkerställer de tätt packade borsten att de olika texturerna fördelas jämnt på huden. Oönskade kanter eller hårda övergångar på halsen och hårfästet kan undvikas genom försiktig blandning, vilket bidrar till en naturlig finish. Tillbehöret kännetecknas visuellt av ett klassiskt svart handtag och en blank metallhylsa som ger borsthuvudet den nödvändiga stabiliteten. De tvåfärgade borststråna med sina ljusare ändar gör det lättare att visuellt kontrollera mängden applicerad färg. Tack vare de lättskötta materialen är modellen enkel att rengöra utan att tappa hår och är även lämplig för nybörjare tack vare sin okomplicerade hantering.

  • Vegan
  • Vegan syntetfiberblandning som är modellerad efter naturligt hår
  • Lämplig för flytande foundation och puderprodukter
  • Möjliggör jämn blandning utan skarpa övergångar
  • Stabil i formen, robust och lätt att rengöra
  • Klassisk design med svart handtag och metallhylsa
  • beskrivning

    foundationpensel för detaljer konstfiberblandning
  • Linje

    Foundation- och puderborstar
  • Produktserie

    Rondo
För att applicera basen tar du baspenseln mellan tummen och pekfingret. Basen, smink eller även puder appliceras direkt på penselns fina hårstrån. Fördela sedan vårdprodukten till att börja med grovt i ansiktet. För att applicera sminket jämnt pressas den buskiga penseln lätt mot huden och vrids fram och tillbaka. Arbeta alltid från mitten av ansiktet och utåt. För att se till att det inte uppstår några ränder måste du arbeta in övergångarna på halsen, öronen och hårfästet väl. Om du har rodnader i ansiktet eller mörka ringar under ögonen kan du också använda baspenseln för att mjukt klappa in vårdprodukten.

Våra kunder säger om Foundation- och puderborstar

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 773 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 04.05.2026
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev