Flash Sale: Handla utvalda favoriter med upp till 55%* rabatt
HemDa VinciClassicBlenderWellige Kunstfasern

Artnr. 1174844

Da VinciBlenderWellige Kunstfasern

Dela produkt
Våra Höjdpunkter
  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 29-07 till duor 30-07
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

För detaljerad ögonmakeup använder Da Vinci Blender från Classic-serien specialutvecklade, krusade syntetfibrer. Dessa fina syntetfibrer har utformats som ett medvetet alternativ till naturligt hår och kännetecknas av sin anmärkningsvärda dimensionella stabilitet. Tack vare den ovala och kompakta formen på borsthuvudet kan puderögonskugga appliceras med exakt precision. Samtidigt gör borstens speciella textur det möjligt att mjukt blanda olika nyanser, så att harmoniska färgövergångar kan skapas. Detta verktyg, som ofta säljs under modellnummer 4157, kan också användas för exakt utblandning av ögonlocksvecken. Handtaget ligger bekvämt i handen och är tillverkat av svartlackerat trä, som kompletteras av en silverfärgad hylsa. Eftersom borsten är tillverkad av syntetmaterial anses den vara hållbar och är lätt att rengöra, eftersom fibrerna behåller sin struktur.

    • Utrustad med vågiga, fina syntetfibrer
    • Ovalt och kompakt borsthuvud för exakt arbete
    • Ideal för att blanda ut ögonskugga och definiera ögonlockets veck
    • Svartlackerat trähandtag med silverfärgad hylsa (klassisk design)
    • Tåliga och lättskötta syntetiska borst
  • beskrivning

    Wellige Kunstfasern
  • Linje

    Blender
  • Produktserie

    Classic
  • Produktmärkning

    Veganskt
  • Produkttyp

    Borste
  • Användningsområde

    Ögon
För att applicera basen tar du baspenseln mellan tummen och pekfingret. Basen, smink eller även puder appliceras direkt på penselns fina hårstrån. Fördela sedan vårdprodukten till att börja med grovt i ansiktet. För att applicera sminket jämnt pressas den buskiga penseln lätt mot huden och vrids fram och tillbaka. Arbeta alltid från mitten av ansiktet och utåt. För att se till att det inte uppstår några ränder måste du arbeta in övergångarna på halsen, öronen och hårfästet väl. Om du har rodnader i ansiktet eller mörka ringar under ögonen kan du också använda baspenseln för att mjukt klappa in vårdprodukten.

Skriv den första recensionen för Blender

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 777 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
Gäller t.o.m. 25.07.2026, gäller ej på presentkort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity och artiklar som refereras till Lyx eller Hygienbutik. Offentliggörande inte tillåtet. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.