Missa inte 22%* rabatt för dina Glow Goals 2026
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(3)
Upptäck märke

Artnr. 675379

Da Vinci Foundationpenslar

foundationpensel
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 28-01 till duor 29-01
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Att välja rätt verktyg är avgörande för en jämn applicering av smink. Foundationborsten från Da Vinci har utvecklats speciellt för applicering av flytande, krämiga och pudriga texturer. Dess täta, vinklade syntetfibrer möjliggör exakt fördelning av produkten, även i svåråtkomliga områden som hårfästet eller ansiktskonturerna. Den speciella texturen på de vågiga borsten säkerställer en ekonomisk produktabsorption och en jämn finish utan ränder. Tack vare det ergonomiskt formade, mattsvarta handtaget ligger borsten bekvämt i handen och möjliggör en kontrollerad applicering. Med sin högkvalitativa finish och lättskötta egenskaper är denna tysktillverkade borste ett användbart komplement till alla kosmetikpaket.

  • Passar för flytande, krämiga och pudriga foundations
  • Slantig penselform för exakt applicering
  • Täta syntetfibrer för ett jämnt resultat
  • Ergonomiskt handtag för kontrollerad hantering
  • Tillverkad i Tyskland
  • beskrivning

    foundationpensel
  • Linje

    Foundationpenslar
  • Produktserie

    Classic
  • Produkttyp

    Borste
  • Användningsområde

    Ansikte
För att applicera basen tar du baspenseln mellan tummen och pekfingret. Basen, smink eller även puder appliceras direkt på penselns fina hårstrån. Fördela sedan vårdprodukten till att börja med grovt i ansiktet. För att applicera sminket jämnt pressas den buskiga penseln lätt mot huden och vrids fram och tillbaka. Arbeta alltid från mitten av ansiktet och utåt. För att se till att det inte uppstår några ränder måste du arbeta in övergångarna på halsen, öronen och hårfästet väl. Om du har rodnader i ansiktet eller mörka ringar under ögonen kan du också använda baspenseln för att mjukt klappa in vårdprodukten.

Våra kunder säger om Foundationpenslar

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(3)
Kundomdömen

Kathrin D.

Betyg 5/5 Stjärnor

10.04.2021

Borsten applicerar foundationen bra, men handtaget är för kort för mig. Skulle kunna vara några centimeter längre.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

Anastasia A.

Betyg 5/5 Stjärnor

27.11.2018

Wow, jag är så glad över sminkresultatet! Jag har använt borsten i ungefär en vecka nu och jag måste säga att mitt ansikte aldrig har sett så jämnt och ändå naturligt ut. Jag använde tidigare en bra platt borste från ORIGINS i över två år och var faktiskt nöjd, men sedan jag har fått den här borsten kan jag inte tänka mig att använda någon annan. Jag använder borsten för att applicera Bobbi Browns Skin Foundation och det fungerar jättebra tillsammans!

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

Michaela S.

Betyg 5/5 Stjärnor

23.03.2015

Underbar foundationborste för applicering av foundation. Blandar mycket bra.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 767 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 27.01.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev