Artnr. 555625
Clinique Puder
Redness Solution Instant Relief Mineral Pressed PowderVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordbear 13-03 till láv 14-03
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
The Redness Solution Instant Relief Mineral Pressed Powder från Clinique är ett kompakt puder som är speciellt utvecklat för hud med synlig rodnad. Dess lätta, mineralbaserade formula med en mjuk gul ton kan visuellt jämna ut utseendet på rodnad. Pudret kan enkelt appliceras över eller under smink och är även lämpligt för touch-ups när du är på språng. Det ger lätt till medium täckning och lämnar en naturligt matt finish som får hyn att se jämnare ut. Den oljefria formulan är framtagen utan tillsatser av parfym, parabener eller ftalater. Tack vare den praktiska designen med integrerad spegel är pudret en perfekt följeslagare i vardagen.
- Kan visuellt jämna ut uppkomsten av rodnad
- Ger lätt till medium täckning för en naturlig finish.
- Formulan är oljefri och doftfri.
- Praktiskt kompakt format med spegel för användning när du är på språng.
- Mångsidig att använda över eller under smink.
beskrivning
Redness Solution Instant Relief Mineral Pressed PowderLinje
PuderProduktserie
Sminkhud
alla hudtyper, känslig hyegenskap
långvarig, MineraliseradKonsistens
PuderProduktmärkning
acetonfri, alkoholfri, Allergenfri, Amoniakfri, fri från paraffin, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan oljiga ingredienser, utan parabenerTäckkraft
LättFinish
Matt, naturlig
- WHITMAN LBS NV
- Nijverheidsstraat 15, BE-B-2260 Oevel (Westerlo),
- contactmanufacturer@elcompanies.com
Våra kunder säger om Puder
Outi Manula
03.11.2022
Bra puder som täcker bra och ger en jämn finish.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.fi.
Daniela K.
26.02.2019
Superbra mot röda fläckar, alla andra puder blir orange, det gör inte detta. Väldigt naturligt och lätt att applicera. Jag använder det bara selektivt och applicerar sedan ett vanligt kompaktpuder över det.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Angelika Werner
21.12.2018
Tyvärr är jag inte nöjd. Som det står i beskrivningen så ingår ingen borste. Det gulaktiga pudret täcker knappt min rodnad, oavsett om det används under eller över smink. Ansiktet får en lite gul ton, vilket inte är bra. Det enda positiva är att puder tolereras väl trots rosacea. Jag behöver använda pudret, men jag kommer inte att köpa det igen. Det är synd att det gröna pudret inte finns längre, eftersom det gav mycket bättre täckning.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Uli H.
02.05.2018
Mycket fint puder. Täcker även rödhet bra. Jag använder bara en lätt tonad dagkräm och pudret ovanpå. Tillräckligt. Burken är också lätt att använda. Borsten är alltid med mig och kan inte gå vilse. Det här är tredje gången jag beställer produkten.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Angelika B.
17.07.2016
Jag är nöjd med produkten. Jag använder den under smink för att dölja rodnad. Det här är andra gången jag beställer produkten. Borsten kan inte tappas bort eftersom den ligger i ett gångjärnsförsett fack under burken - smart designad.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne






















