Yves Saint Laurent Ansiktssminkning
Touche ÉclatVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordgask 17-12 till duor 18-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
The Teint Touche Éclat från Yves Saint Laurent är en penselpenna som kombinerar egenskaperna hos en corrector med lyskraften hos en highlighter. Dess lätta, flytande textur anpassar sig till hudtonen och ligger mjukt på huden utan att lägga sig i fina linjer eller lämna en maskliknande känsla. Formulan innehåller Luminocaptide Complex, en sammansättning av transparenta mikropigment som fångar upp och sprider ljus. Denna effekt kan bidra till att visuellt minska uppkomsten av skuggor och små ojämnheter och ge hyn en fräsch utstrålning. Förutom att selektivt dölja mörka områden, t.ex. runt ögonen eller näsvingarna, är pennan också lämplig för att sätta accenter. Genom att applicera den på näsryggen, hakan eller under ögonbrynsbenet kan vissa delar av ansiktet framhävas och läppkonturen definieras tydligare. Produkten är lämplig för alla hudtyper.
- Kombinerar egenskaperna hos en corrector pencil och en highlighter i en och samma penselpenna. Innehåller ljusreflekterande pigment som optiskt kan mjuka upp skuggor
- Lätt, flytande konsistens som inte lägger sig i fina linjer
- Mångsidig användning för att dölja, ljusa upp och definiera delar av ansiktet.
beskrivning
Touche ÉclatLinje
AnsiktssminkningProduktserie
Sminkhud
alla hudtyper, fet hy, känslig hy, normal hy, Torr hyegenskap
anti-aging, Antioxidant, fuktgivande, långvarig, uppstramandeKonsistens
FlytandeProduktmärkning
acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, Glutenfri, Laktosfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, utan parabener, Utan spår av nötterProdukttyp
StiftAnvändningsområde
AnsikteEffekt
uppljusandeTäckkraft
MellanFinish
naturlig, Skimrande, strålande
Inga särskilda försiktighetsåtgärder krävs för användning av denna produkt under normala eller rimligen förutsebara förhållanden.
- YSL BEAUTÉ
- Rue Saint Honoré, FR-75008 Paris
- fragen@loreal-group.com
Våra kunder säger om Ansiktssminkning
Beata B
20.06.2023
En produkt av hög kvalitet, tyvärr mycket dyr eftersom mycket lite finns tillgängligt. Appliceringsmetoden: tryck på en knapp i slutet och strykjärn är inte särskilt optimal enligt min mening.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.at.
RR RR
14.06.2023
Jag har använt produkten i flera år. Jag föredrog den tidigare vridmekanismen i produkten framför det nuvarande klicksystemet.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.fi.
Nina Lin.
12.06.2023
Jag använder concealer highlighter eftersom jag har torra ögonlock. Den torkar inte ut mina ögonlock extra, vilket innebär att mina ögonlock inte blir flagiga. Jag applicerar en ögonlockskräm i förväg. Highlighters för torra ögonlock kan inte garantera detta.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Aga W.
12.05.2023
För mig ett måste. Den korrigerar försiktigt ojämnheter och lyser upp på ett fint sätt.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.pl.
Silwija Slawa
06.05.2023
Bra, täcker vackert, tar effekt snabbt!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.




















