Skincredible Beauty Deals – spara 20%* nu
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 1089911

Trussardi Le Vie di MilanoDistrict Of Nolo

Eau de Parfum Spray
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordláv 14-03 till vuos 16-03
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

District Of Nolo Eau de Parfum Spray är en del av Trussardis lyxiga Le Vie di Milano-kollektion och fångar den speciella atmosfären i ett milanesiskt grannskap. Denna unisexkomposition öppnar med den uppfriskande friskheten av citron innan den övergår till ett pulverformigt blommigt hjärta. Här utvecklas en elegant bukett av dyrbar iris och ros, vilket ger doften sin känsliga karaktär. I basen kombineras varm ambroxan, mjuk mysk och absolut av vanilj från Madagaskar för att skapa en långvarig och djup bas. Resultatet är en varm och delikat doft vars diskreta närvaro gör den till en idealisk följeslagare för en klassisk stil. Den harmoniska kombinationen av fruktiga, blommiga och träiga noter skapar en doftupplevelse full av elegans.

  • Unisexdoft
  • Unisexdoft med en elegant, pudrigt blommig karaktär.
  • En del av den exklusiva Trussardi-kollektionen Le Vie di Milano.
  • Komposition av frisk citron, dyrbar iris och varm vanilj.
  • En varm, finstämd och diskret doft för en klassisk stil.
    • beskrivning

      Eau de Parfum Spray, District Of Nolo
    • Linje

      Le Vie di Milano
    • Produktserie

      Unisexdofter
    Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

    Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

    Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

    Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
    ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, TOCOPHERYL ACETATE, HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, CITRONELLOL, CITRIC ACID, CITRAL.

    Våra kunder säger om Le Vie di Milano

    0,0
    Betyg 0/5 Stjärnor
    (0)
    Kundomdömen
    * Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
    Prisad shopping
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.3

    3 771 Värderingar

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 12.03.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
    ** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev