Happy Singles’ Day! Spara 22%* på dina favoriter
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Tangle Teezer OriginalRakt & lockigt hår

Mini - Hårborste Rosa Enhörning
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 12-11 till duor 13-11
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Produktinformation
beskrivning
Mini - Hårborste Rosa Enhörning, Rakt & lockigt hår
Linje
Original
Produktserie
Hårborstar
Med Original Tangle Teezer Pink Unicorn kan barnens hår enkelt lösas upp utan att de behöver gråta eller gnälla. När man kammar med vanliga hårborstar kan det vara mycket smärtsamt för barn att reda ut knutar och tovor ur håret. Men med Original Tangle Teezer Pink Unicorn blir denna uppgift bokstavligen en "barnlek". Detta tack vare det speciella arrangemanget av de särskilt mjuka, flexibla borsten i olika längder på denna borste. De glider smidigt genom håret och löser enkelt ut även kraftiga tovor och tjocka knutar utan att orsaka smärtsamma dragningar i håret. Under dessa omständigheter kommer även barn med mycket problematiskt hår att njuta av att kamma håret igen.

Skydd mot avbrutet hår och kluvna toppar

Genom att försiktigt reda ut håret utan att dra, hjälper Original Tangle Teezer Pink Unicorn borste till att förhindra hårbrott och kluvna hårtoppar. Håret skadas därför inte i onödan när det kammas utan förblir lent och glansigt. Barnen kommer också att älska den trendiga designen med en enhörning med regnbågsfärgad man. Designen bidrar också till att säkerställa att dina barn kommer att älska att kamma håret i framtiden.
Tillämpning
En utredningsborste ligger bra i handen och gör det lätt att borsta igenom vått hår. De speciella, flexibla piggarna är ojämnt fördelade och har olika längd. Utredningsborsten reder ut håret från topparna mot hårbotten, men river inte i håret, utan glider bara igenom. Kamma igenom håret med borsten. Ett litet tryck räcker för att reda ut tovorna, såväl på det lockiga, tjocka som tunna håret.

Utredningsborstar finns med och utan handtag.
Varningar
Använd inte under påverkan av värme.
Tillverkare
Tangle Teezer Limited
88 Harcourt Street, IE-D02 DK18 Dublin

Våra kunder säger om Original

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 689 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 11.11.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev