Midsommar Beauty: Spara 10%* nu och endast i appen 12%* på nästan allt
Shoppa nu
Upptäck märke

Artnr. 1141546

THE MERCHANT OF VENICE Accordi di Profumo

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
Våra Höjdpunkter
  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordgask 24-06 till duor 25-06
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

En fascination för rena, högkvalitativa råvaror och deras olfaktoriska briljans står i centrum för den exklusiva Accordi di Profumo-kollektionen. The Merchant of Venice's Vaniglia Madagascar Eau de Parfum Spray är helt tillägnad den dyrbara vaniljstången från den afrikanska ön med samma namn. Denna specifika sort är känd för sin exceptionella kvalitet och intensitet och utvecklar en djup, varm arom som omedelbart smeker omgivningen. Kompositionen kännetecknas av en elegant sötma som aldrig är tung, utan snarare skapar en raffinerad och omslutande aura. Kännare uppskattar den komplexa strukturen hos detta naturliga extrakt, som går långt utöver det endimensionella intrycket av konventionella vaniljdofter och lämnar efter sig en lyxig ton. Rent visuellt återspeglas doftens renhet i en estetisk design. En vit, rektangulär flaska med mjukt rundade kanter fungerar som ett elegant kärl för essensen. På framsidan sticker ett orangefärgat fält med den vita inskriptionen "VANIGLIA MADAGASCAR" ut i hög kontrast, medan det svarta locket och logotypen i en rektangulär ram skapar en modern, tidlös look. Denna eau de parfum på 30 ml representerar den harmoniska kombinationen av venetianskt hantverk och exotiska ingredienser.

  • Doftkaraktär
  • Doftkaraktär: Varm, söt och raffinerad doft av ren vanilj.
  • Huvudingrediens: Högkvalitativ vanilj från Madagaskar.
  • Design: Vit, rektangulär flaska med orange accent och svart lock.
  • Kollektion: En del av Accordi di Profumo-serien av The Merchant of Venice.
  • Innehåll: 30 ml Eau de Parfum Spray.
    • beskrivning

      Eau de Parfum Spray
    • Linje

      Accordi di Profumo
    • Produktserie

      Kollektion
    • doftgrupp

      Ambra, gourmand
    Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

    Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

    Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

    Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
    Alcohol Denat., Parfum [Fragrance], Aqua [Water], Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Citronellol, CI 60730 [Ext. D&C Violet 2].

    Skriv den första recensionen för Accordi di Profumo

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
    Prisad shopping
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.3

    3 775 Värderingar

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Ingen kontant utbetalning, inget minsta beställningsvärde, ej kombinerbar. Rabatten på 12% gäller endast i parfumdreams app. Gäller t.o.m. 21.06.2026, gäller ej på presentkort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity och artiklar som refereras till Lyx eller Hygienbutik. Offentliggörande inte tillåtet.
    ** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev