Artnr. 1082442
St.Tropez Self Tan
Classic Bronzing Mousse Berry SorbetVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordláv 28-02 till vuos 02-03
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
St.Tropez Self Tan Classic Bronzing Mousse Berry Sorbet ger märkets populära självbrunande mousse en fruktig twist. Denna begränsade utgåva kombinerar den beprövade formulan för en naturlig solbränna med en fräsch doft av bärsorbet, som avrundas med nyanser av ros och varm vanilj. Den tonade moussen gör det enkelt att orientera sig under appliceringen och ger ett jämnt resultat utan ränder. Efter en reaktionstid på cirka åtta timmar utvecklas en medium, gyllene ton som anpassar sig till den individuella hudtonen.
Formuleringen bygger på närande ingredienser som vitamin E och jojobaolja, som kan bidra till att hålla huden smidig. Tack vare de återfuktande egenskaperna kan solbrännan hålla i upp till tio dagar och bleknar sedan jämnt. Moussen absorberas snabbt och lämnar inte någon klibbig känsla på huden. Formulan är dessutom baserad på rent växtbaserade brun-utan-sol-ingredienser och har inte den typiska självbrännarlukten.
beskrivning
Classic Bronzing Mousse Berry SorbetLinje
Self TanProduktserie
Self-tanners
APPLIKATION: Applicera moussen med Luxe Applicator Mitt för att säkerställa att inga områden missas.
Låt verka i 6-8 timmar och skölj sedan av. Din solbränna kommer att utvecklas till en medium gyllene lyster inom 6-8 timmar.
TIPS: Exfoliera och återfukta dagligen för att förlänga din solbränna.
- PZ Cussons ( Europe) Ltd.
- Court C, Ardilaun Court, 112-114 St Stephen's Green, IE-D02 TD28 Dublin 2
- www.sttropeztan.com







