Artnr. 36868
Shiseido Cleansing & Makeup Remover
D-Preparation Clarifying Cleansing FoamVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordduor 12-03 till bear 13-03
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
The Clarifying Cleansing Foam från Shiseido kännetecknas av en särskilt krämig konsistens som förvandlas till ett rikt skum vid kontakt med vatten. Denna rengöringslösning är baserad på en sofistikerad sammansättning av ingredienser, inklusive vit lera (kaolin), som har förmågan att absorbera överflödigt talg och föroreningar. Denna process åtföljs av Yomogi-extrakt och risgroddolja, komponenter som traditionellt värderas för sina närande egenskaper och kan stödja en jämn hudkänsla. Kirishima mineralvatten avrundar formulan. Förutom att avlägsna smink och vardagliga orenheter kan produkten hjälpa till att försiktigt lösa upp döda hudceller, vilket visuellt kan stödja hudens lyster. Som en del av InternalPowerResist-serien är skummet utformat för att förbereda huden för efterföljande hudvårdsprodukter. En ren och klar hy står i centrum vid appliceringen. Formuleringen är framtagen för alla hudtyper och dermatologiskt testad, medan den vita tuben med mörkrött lock gör den lätt att dosera.
- Innehåller
- Innehåller vit lera, yomogi-extrakt, risgroddolja och Kirishima mineralkällvatten
- Entfernar smink, orenheter och överflödigt talg
- Kan lösa upp döda hudceller och främja lyster
- Utrustad med InternalPowerResist-teknik
- Ämplig för alla hudtyper
beskrivning
D-Preparation Clarifying Cleansing FoamLinje
Cleansing & Makeup RemoverProduktserie
Ansiktsvård
Undvik direkt kontakt med ögonen.
- SHISEIDO EUROPE
- 56/A, RUE DU FAUBOURG SAINT-HONORE, FR-75008 PARIS
- www.shiseido.de
Våra kunder säger om Cleansing & Makeup Remover
Janine S
08.07.2023
Superrengörande skum. Ansiktet är rent och fräscht. Man behöver bara en liten mängd då den skummar upp riktigt fint. Jag får finnar, rodnad etc. från alla andra produkter från andra märken. Jag älskar verkligen den här. Len och mjuk hud. Tyvärr lite dyr.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
ellen vandendriessche
22.06.2023
Mycket bra ansiktsrengöring som inte torkar ut huden! Mycket ekonomisk att använda, så priset är inte så illa! Löddrar väldigt bra och doftar behagligt! Rekommenderas varmt för någon som annars har stram hud efter rengöring!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.be.
Maria Elena Cantos Soto
14.02.2023
Fantastiskt bra produkt. För lite torr hud är det nödvändigt att använda en bra fuktighetskräm efteråt.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.ch.
henriette Bühl
17.06.2019
Jag är mycket nöjd med Shiseidos produkter. Jag har använt Shiseido i flera år
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Inna S.
30.03.2019
Rengör bra, huden känns ren och len efter användning. Om man använder smink behöver man dock en större mängd, och tyvärr måste jag använda andra produkter efter applicering
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.




















