Gift the Magic of Beauty – nu 25%* rabatt!
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Porsche Design Woman Black

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 15-12 till maŋ 16-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
Den exklusiva Eau de Parfum Spray Woman Black skapad av parfymörerna på lyxmärket Porsche Design glädjer med fruktiga och blommiga doftnoter. Den sensuella doften inleds med toppnoter av rosessens, kanel och dyrbar mandarinolja. Hjärtnoten följer med utsökt apelsinblomma och Sambac-jasmin. Den renaste cashmeran avrundar hjärtnoten i Woman Black. Slutligen ger basnoten i den förföriska damdoften med vanilj, mysk och en delikat lädernot en elegant finish. Den feminina Porsche Design Eau de Parfum finns i olika storlekar på 30, 50 och 100 milliliter, så att kvinnor alltid har rätt flaska till hands både hemma och på resan.

Eau de Parfum Spray Woman Black från Porsche Design för moderna kvinnor

Den tidlösa doften för kvinnor från det världsberömda lyxmärket ger en touch av äventyr till vardagen med varje spray. Bara att plocka upp den vackert formade flaskan är ett nöje, eftersom den ovala sprayflaskan i en elegant svart färg ligger bekvämt i handen. Efter att ha sprayat på eau de parfum-sprayen stannar doften kvar länge på huden och i håret. Utformningen av flaskans bas är särskilt genial, eftersom en praktisk spegel är inbäddad i basen.
  • Toppnot

    Kanel, Mandarin, Ros
  • Mellannot

    Jasmin, Kaschmirträ
  • Baskaraktär

    Läder, Mysk, Vanilj
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray
  • Linje

    Woman Black
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • doftgrupp

    blommig, orientalisk
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT., FRAGRANCE (PARFUM), AQUA/WATER/EAU, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE, GERANIOL, CITRAL, CINNAMAL, EUGENOL, BENZYL ALCOHOL.
  • GHS02

"ENDAST FÖR EXTERNT BRUK VARNING: BRANDFARLIG"

  • Uppmärksamhet

    Brandfarlig vätska och ånga.

Våra kunder säger om Woman Black

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 734 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 10.12.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev