- Dina fördelar som PREMIUM-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Picasso Paloma Picasso Eau de Toilette Spray
Personliga rekommendationer för dig
Filter
Rolf C.
01.06.2016
Det är en av min frus favoritdofter, så den kommer att fortsätta att finnas där för henne.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För honom
Renate W.
03.07.2012
Jag älskar den här doften, den är blommig, träig, helt enkelt ojämförlig. Jag kommer att beställa denna eau de toilette om och om igen och är helt begeistrad. Bästa hälsningar Renate Wehrle
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation
beskrivning
Eau de Toilette Spray,
Linje
Paloma Picasso
Produktserie
Parfymer för kvinnor
Unik och fängslande: Paloma Picasso-doften för kvinnor
Paloma Picasso är precis lika kreativ som sin världsberömda far, målaren. Det är bara det att Paloma föredrar att skapa underbara dofter som Eau de Toilette Spray. Damdoften är lyxig, rik, långvarig och tidlöst elegant. Sensuella men fräscha noter som ros och ambra, sandelträ och civet, kryddnejlika och koriander, citrusfrukter och jasmin, för att bara nämna några, bildar en bukett som förför och gläder sinnena från allra första doften. Eau de Toilette Spray från Paloma Picasso skämmer bort dig under hela dagen och omsluter dig med en helt fantastisk doft. Parfymen är precis som sin upptäckare, feminin, kreativ och viljestark. Faktum är att det inte är en parfym för unga flickor. Det är en parfym för kvinnor som är medvetna om sin kvinnlighet och styrka och som visar det. Visa att du vet vem du är med den här damdoften.Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
ALCOHOL, AQUA / WATER, PARFUM / FRAGRANCE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, CI 19140 / YELLOW 5, CI 15510 / ORANGE 4, CI 14700 / RED 4, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, BENZYL ALCOHOL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HEXYL CINNAMAL, EUGENOL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE, COUMARIN, ISOEUGENOL, FARNESOL, BENZYL SALICYLATE, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, CITRONELLOL