5
(1)
Välj upp till 2 gratisprover
Marbert SunCare
Självbruner Mousse
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 16-12 till gask 17-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
SunCare Self Tanning Mousse från Marbert är en innovativ självbrännare som ger en naturlig solbränna och skyddar huden mot skadlig miljöpåverkan tack vare sin antioxidativa effekt. Den har en lätt konsistens som är lätt att applicera och absorberas omedelbart. Produkten ger inga fläckar på kläder eller underkläder. Du kommer att märka en mild nyans på din hud direkt efter applicering. Efter cirka två till tre timmar kommer du att uppleva en intensiv färgton som långsamt bleknar igen - som en naturlig solbränna.
Högeffektiv solvård för en vacker, mild och långvarig solbränna
SunCare Self Tanning Mousse från Marbert ger huden en förtrollande, naturlig solbränna som håller särskilt länge. Samtidigt erbjuder den ett tillförlitligt skydd mot fria radikaler och negativ miljöpåverkan. Applicera solvårdsprodukten på huden med cirkulära rörelser och använd moussen sparsamt på armbågar, knän, händer och fötter. För att uppnå ett jämnt resultat rekommenderas en självbrännarhandske vid appliceringen.beskrivning
Självbruner MousseLinje
SunCareProduktserie
Solskyddhud
alla hudtyperegenskap
brun-utan-sol, Snabbtorkandedoftgrupp
aromatiskKonsistens
SkumProdukttyp
PumpflaskaAnvändningsområde
Kropp
AQUA (WATER)
DIHYDROXYACETONE
PROPYLENE GLYCOL
DIMETHYL ISOSORBIDE
BETAINE
COCO-GLUCOSIDE
PHENOXYETHANOL
MELANIN
PARFUM (FRAGRANCE)
SODIUM METABISULFITE
BENZOIC ACID
LACTIC ACID
DEHYDROACETIC ACID
LIMONENE
CITRAL
CI 15985 (YELLOW 6)
CI 17200 (RED 33)
CI 19140 (YELLOW 5)
CI 42090 (BLUE 1)
DIHYDROXYACETONE
PROPYLENE GLYCOL
DIMETHYL ISOSORBIDE
BETAINE
COCO-GLUCOSIDE
PHENOXYETHANOL
MELANIN
PARFUM (FRAGRANCE)
SODIUM METABISULFITE
BENZOIC ACID
LACTIC ACID
DEHYDROACETIC ACID
LIMONENE
CITRAL
CI 15985 (YELLOW 6)
CI 17200 (RED 33)
CI 19140 (YELLOW 5)
CI 42090 (BLUE 1)
- Straub GmbH
- Otto-Schott-Str. 33, DE-97877 Wertheim
- https://www.straub-marbert.de
Våra kunder säger om SunCare
5,0
(1)
Kundomdömen
Filter
Anna T.
31.08.2020
Jag är mycket nöjd med denna självbrunande mousse från Marbert. Den är luktfri och man får en naturlig solbränna väldigt snabbt. Hittills är detta den bästa produkten jag har provat, även om det har varit några mycket dyrare produkter. Jag har beställt ytterligare 2 flaskor!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet




















