Bara under en kort tid: -25%* på Spring Beauty Highlights
4,8
Betyg 4,75/5 Stjärnor
(4)
Upptäck märke

Artnr. 403318

Maison Margiela ReplicaAutumn Vibes

Eau de Toilette Spray
Dela produkt

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 07-05 till bear 08-05
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Replica Autumn Vibes Eau de Toilette Spray från Maison Margiela fångar den livliga atmosfären i en promenad genom en höstskog. Denna träiga kryddiga doftkomposition öppnar med den salta friskheten av rosa peppar och kardemumma, som påminner om klar, sval luft. Under doftens gång utvecklas jordiga noter av morotsfrö och muskotnöt, som målar upp en bild av prasslande, färgglada löv under fötterna. Basnoten förankrar doften med ett varmt djup av cederträ, ekmossa och balsamiska hartser. Denna eau de toilette är utformad som en unisexdoft och passar för alla tillfällen där en varm men ändå fräsch närvaro önskas. Den enkla flaskan i stil med en apoteksburk med den ikoniska tygetiketten återspeglar filosofin i Replica-kollektionen.

  • Woody och kryddig doftkaraktär
  • Inspirerad av atmosfären av en promenad i skogen på hösten
  • Sammansättning av rosépeppar, cederträ och ekmossa
  • En doft för alla kön
  • Baskaraktär

    Ceder
  • beskrivning

    Eau de Toilette Spray, Autumn Vibes
  • Linje

    Replica
  • Produktserie

    Unisexdofter
  • doftgrupp

    träig
  • Produkttyp

    Flaska
  • Användningsområde

    Kropp
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE, AQUA / WATER, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, LINALOOL, LIMONENE, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, GERANIOL, CITRAL, FARNESOL, CI 14700 / RED 4, CI 60730 / EXT. VIOLET 2

VARNING: BRANDFARLIG TILLS DEN ÄR TORR. HÅLL BORTA FRÅN LÅGOR, ANTÄNDNINGSKÄLLOR ELLER GLÖDANDE FÖREMÅL. SPRAYA INTE PÅ IRRITERAD HUD ELLER I ÖGONEN. VID KONTAKT, SKÖLJ OMEDELBART MED RIKLIGT MED VATTEN.

Våra kunder säger om Replica

4,8
Betyg 4,75/5 Stjärnor
(4)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 773 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 04.05.2026
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev