Bara under en kort tid: -25%* på Spring Beauty Highlights
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Lord & Berry Ansiktssminkning

Highlighter-stift
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 07-05 till bear 08-05
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Med en särskilt mjuk konsistens glider Lord & Berry Teint Highlighter Stick över huden och lämnar efter sig en mjuk, strålande glöd. Stiftet är också känt som en luminiser och har utvecklats för att ge huden en fräsch look utan att tynga ner den. Den krämiga konsistensen ger en bekväm applicering och smälter lätt in i huden, utan skarpa kanter. Produkten finns i olika färgvarianter som "Nude Glow", "Champagne Pink" och "Moon", som skapar ett gyllene till silkeslent gyllene skimmer beroende på ljusets inverkan. Tack vare den kompakta formen på 4 g och vridmekanismen är det svarta sticket perfekt för att skapa riktade highlights. Det kan användas för att framhäva naturliga ansiktskonturer som t.ex. kindben, pannben eller näsrygg. Läpparnas amorbåge kan också framhävas visuellt genom appliceringen. Finishen ser alltid naturlig ut och smälter harmoniskt in i olika hudtoner. Den enkla designen med det vita logotrycket avrundar det visuella utseendet på den kosmetiska pennan.

  • Krämig konsistens för enkel blandning
  • Tillgänglig i nyanser som "Nude Glow", "Champagne Pink" och "Moon"
  • Praktiskt stickformat med 4 g innehåll
  • Skapar ett naturligt, gyllene till silkeslent gyllene skimmer
  • Lämplig för att framhäva kindben, ögonbrynsbågar och näsrygg
    • beskrivning

      Highlighter-stift
    • Linje

      Ansiktssminkning
    • Produktserie

      Smink
    • hud

      alla hudtyper
    • egenskap

      Highlightgivande
    • Konsistens

      Mjuk
    • Produktmärkning

      Ej testade på djur, utan parabener
    • Produkttyp

      Stift
    • Användningsområde

      Ansikte
    • Täckkraft

      Lätt
    • Finish

      Skimrande
    Highlighters finns att få i stift-, puder- eller flytande form, men är mycket lika varandra i användningsområdet. Oavsett vilken produkt du väljer så appliceras highlightern på de högsta punkter i ansiktet som du vill framhäva. Om highlightern appliceras på pannan ger den en fräsch och hälsosam hy på ett ögonblick. Applicera highlightern i mitten av pannan och arbeta sedan in den något utåt. Håll skimret diskret för att undvika att huden ska se oljig ut. Highlighter är också populärt för att framhäva kindbenen, på näsryggen, under ögonbrynet och i mitten över läppen.
    OCTYL DODECANOL, ISONONYL ISONANOATE,
    ALUMINUM STARCH OCTENYL SUCCINATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, CERESIN, MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINE), CERA CARNAUBA/COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, BEESWAX (CERA ALBA),
    PHENOXYETHANOL, TROPOLONE, PARFUM (FRAGRANCE).
    (+/-) MAY CONTAIN: CI 77019 (MICA), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDE), CI 77007 (ULTRAMARINE).

    Våra kunder säger om Ansiktssminkning

    0,0
    Betyg 0/5 Stjärnor
    (0)
    Kundomdömen
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
    Prisad shopping
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.3

    3 773 Värderingar

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 04.05.2026
    ** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev