Armani Ansiktssminkning
Luminous Silk FoundationVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordgask 17-12 till duor 18-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Armani Teint Luminous Silk Foundation är inspirerad av mjukheten hos lyxigt charmeuse-silke och har utvecklats för att ge hyn en naturlig lyster. Dess särskilt lätta, flytande och oljefria konsistens smälter enkelt in i huden och ger en silkeslen, halvmatt till lystergivande finish. Formulan bygger på den exklusiva Micro-Fil-tekniken, som kombinerar en subtil soft-focus-effekt med de finaste mattande pulvren. Detta gör att huden ser jämnare och mer förfinad ut. Beroende på önskat resultat kan täckningen anpassas från medium till kraftig utan att skapa en oönskad maskeffekt. Foundationen kännetecknas av långvarig och särskilt bekväm användning och passar alla hudtyper. Tack vare det omfattande utbudet av tillgängliga färgnyanser kan den perfekta nyansen hittas för varje hudton för att skapa en harmonisk helhetslook.
beskrivning
Luminous Silk FoundationLinje
AnsiktssminkningProduktserie
Sminkhud
alla hudtyper, Blandhy, Torr hyegenskap
Döljande, fuktgivande, långvarigKonsistens
FlytandeProduktmärkning
acetonfri, Amoniakfri, Avsedd för känslig hud, Glutenfri, Icke-komedogen, Laktosfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan oljiga ingredienser, Utan spår av nötterAnvändningsområde
AnsikteEffekt
silkeslenTäckkraft
MellanFinish
Täckande
Inga särskilda försiktighetsåtgärder krävs för användning av denna produkt under normala eller rimligen förutsebara förhållanden.
- GIORGIO ARMANI PARFUMS
- 14, RUE ROYALE, FR-75008 PARIS
- fragen@loreal-group.com
Våra kunder säger om Ansiktssminkning
Karin C.
01.06.2024
Jag beställde foundationen på grund av de fina recensionerna - men tyvärr är den inget för mig, åtminstone känns appliceringen jättebra, men det hjälper inte mig, för den håller bara några timmar på min ganska (torra) hy. Det finns mycket bättre produkter för mindre pengar på apoteket.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne
Ava
16.05.2024
Angående nyans nr. 7: Jag har blandhy, tyvärr med en T-zon som tenderar att bli fet, och jag trivs jättebra med denna sminkning, den rinner inte och färgar inte av sig. Jag applicerar den väldigt tunt med fingertopparna och inte med en svamp eller puff. Den är lätt och naturlig, och dessutom mycket ekonomisk. Blusher över den ger friskhet.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne
Aldona Lewicki
05.07.2023
Jag har provat många foundation, men bara den här är perfekt.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.nl.
Kati Niknian
04.07.2023
Ger medium täckning och rekommenderas inte för fet hy. Lägger sig efter 3-4 timmar! Annars kan den appliceras och blandas ut mycket snabbt!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Silvia Hachenberg
20.06.2023
Mycket bra produkt. Smälter in i huden. Ger tillräcklig täckning. Torkar inte ut huden
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.






















