Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**

Artnr. 1203530

LaveraBody Lotion och MjölkSkämtsam kroppsolja

Dela produkt
Våra Höjdpunkter
  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 30-07 till bear 31-07
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Pampering body oil från Body Lotion and Milk-kollektionen från kosmetikföretaget Lavera ger din hud många värdefulla ingredienser. Den rika formeln för denna hudvårdsprodukt i en praktisk flaska innehåller ekologisk mandelolja, magnolia blomma och sojaolja. Lavera, som är känt för sin högkvalitativa naturkosmetik, har utformat denna kroppsvårdsprodukt för alla hudtyper. Medan den ekologiska kallpressade mandeloljan skämmer bort huden ner till dess djupaste lager med vitaminer, mineraler, fettsyror, tokoferoler och steroler, har den eteriska oljan från magnolia blomma en effektiv antioxidant effekt. Den fina hudoljan är idealisk för att blandas med vilken bodylotion eller mjölk som helst.

Pampering Body Oil från Lavera - traditionell hudvård för moderna krav

Liksom varje kroppslotion och mjölk från kosmetikmärket är hudvårdsprodukten Pampering Body Oil certifierad i enlighet med strikta organiska riktlinjer. Hudoljan, som har testats av dermatologer för sin goda tolerans, har tilldelats NATRUE-standarden för naturkosmetik och PETA-certifiering. Den veganska kroppsvården doftar av sina naturliga ingredienser. Hudoljan absorberas snabbt när den appliceras på huden. Kroppsoljan används bäst direkt efter bad eller dusch. Massera in en liten mängd av den rika kroppsvårdsprodukten på fuktig hud med händerna. Du kommer omedelbart att känna den återfuktande och avslappnande effekten, som håller i sig länge.

  • beskrivning

    Skämtsam kroppsolja
  • Linje

    Body Lotion och Mjölk
  • Produktserie

    Kroppsvård Body SPA
  • hud

    alla hudtyper, normal hy, Torr hy
  • egenskap

    avkopplande, Doftande, närande
  • Konsistens

    Olja
  • Produktmärkning

    Certifierad naturkosmetika, Ej testade på djur, fri från paraffin, pH-neutral, utan parabener, Veganskt
  • Produkttyp

    Pumpflaska
  • Användningsområde

    Kropp
Applicera ett tunt lager och massera försiktigt in på fuktig hud.Kroppsoljan kan blandas med alla våra bodylotions.För mycket torr hud, tillsätt bara några droppar olja till den lavera-lotion du väljer.Förvaras skyddat från ljus och värme.
Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Crambe Abyssinica Seed Oil, Decyl Cocoate,
Dicaprylyl Ether, Fragrance (Parfum)**, Michelia Alba Flower Extract, Prunus
Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Lycium Barbarum Fruit Extract*,
Glycine Soja (Soybean) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosa
Canina Fruit Extract*, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables,
Lecithin, Linalool**, Limonene**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**,
Geraniol**, Citral**

* ingredients from certified organic agriculture

** from natural essential oils

Skriv den första recensionen för Body Lotion och Mjölk

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 777 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.