Gift the Magic of Beauty – nu 25%* rabatt!
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

LES SOEURS DE NOÉ Black EditionCuir Noir Black Edition

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 15-12 till maŋ 16-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
LES SOEURS DE NOÉ Black Edition Cuir Noir Black Edition Eau de Parfum Spray lanserades 2023. Den lövträiga, rökiga parfymen är för män och kvinnor och skapades av parfymörerna Jerôme Epinette och Pierre Wulf. De skapade toppnoten med rosépeppar och elemiharts. Rökelse, plommon och nattblommande jasmin bildar hjärtnoten. Basen introducerar det svarta läderet med samma namn, vanilj och cederträ. Sammansättningen av LES SOEURS DE NOÉ Black Edition Cuir Noir Black Edition Eau de Parfum Spray är något orientalisk, både feminin och maskulin, modern och avslappnad, men också elegant och elegant.

Otrolig allrounddoftare

Det är nästan svårt att tro att Cuir Noir Black Edition Eau de Parfum Spray från LES SOEURS DE NOÉ Black Edition är en riktig allrounddoft. Men faktum är att den här sensuella och uttrycksfulla parfymen passar för alla tider på dygnet, alla tillfällen och alla årstider. En antydan till sötma tar udden av de rökiga, läderartade och hartsartade aromerna och ger parfymen dess signaturpotential. Black Edition Cuir Noir Black Edition Eau de Parfum Spray är något mycket speciellt, men den är inte bara till för speciella tillfällen. Övertyga dig själv om denna olfaktoriska lyx.
  • Toppnot

    Elemi, Peppar
  • Mellannot

    Jasmin, Plommon, Rökelse
  • Baskaraktär

    Cederträ, Läder, Vanilj
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Cuir Noir Black Edition
  • Linje

    Black Edition
  • Produktserie

    Samlingar
  • doftgrupp

    kryddig, träig
  • Produkttyp

    Flaska, Spray
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT. / FRAGRANCE (PARFUM) / WATER (AQUA) / ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE / LIMONENE / GERANIOL / BENZYL SALICYLATE / ALPHA-ISOMETHYL IONONE / ETHYLHEXYL SALICYLATE / BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE / BENZYL BENZOATE / LINALOOL / BENZYL CINNAMATE

Våra kunder säger om Black Edition

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Personliga rekommendationer för dig

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 734 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 10.12.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev