Member Days: -20%* & för PREMIUM 10%³ extra!
Shoppa nu!

Menu

Parfumdreams
0 (0)

LES SOEURS DE NOÉ Blue CollectionSaffransblomma Eau de Parfum Spray

share
På lager
Artnr.
Klarna fakturaSwishApplePayMasterCardVisa
  • Köp På Konto
  • Leverans nom 2-3 dagar
0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot
Mandarin, Peppar
Mellannot
Jasmin, Saffran
Baskaraktär
Läder, Sandelträ, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, Saffransblomma
Linje
Blue Collection
Produktserie
Samlingar
doftgrupp
kryddig, orientalisk
Produkttyp
Flaska, Spray
Den sensuellt doftande Saffron Flower Eau de Parfum Spray från kosmetikaföretaget LES SOEURS DE NOÉ kommer att glädja både män och kvinnor. Unisexparfymen kommer från parfymören Nadia Benaisas verkstad, som har fångat alla sina minnen från Marrakech i denna skapelse. I basnoten börjar doften med nyanser av söta vaniljbönor, indiskt sandelträ och svart läder. Denna kryddiga bas kompletteras av hjärtnoten med blommiga noter av vild jasmin och saffran. Slutligen avslutas doftpyramiden i toppnoten med essenser av fruktig mandarin och sichuanpeppar. De orientaliska nyanserna sätter tonen i detta doftpotpurri från Blue Collection-serien.

Saffron Flower Eau de Parfum Spray - lyxig parfym från Blue Collection av LES SOEURS DE NOÉ

Det berömda dofthuset LES SOEURS DE NOÉ har buteljerat den slående doftupplevelsen i en visuellt tilltalande flaska av transparent glas med ett runt lock i färgen blå. Blue Collection Saffron Flower Eau de Parfum Spray är därför både en parfym och ett samlarobjekt för män och kvinnor. Flaskan med det strukturerade mönstret på flaskans yta är förpackad i en blå pappkartong vars blå färg matchar korken.
Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
ALCOHOL DENAT. / PARFUM (FRAGRANCE) / BENZYL SALICYLATE / LIMONENE / WATER (AQUA) / EUGENOL / HYDROXYCITRONELLAL / COUMARIN / GERANIOL / CITRONELLOL / LINALOOL / ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE / BENZYL ALCOHOL / CINNAMYL ALCOHOL / CITRAL / ETHYLHEXYL SALICYLATE / BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE / BENZYL BENZOATE / ISOEUGENOL / FARNESOL
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

Prisad shopping

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

3 503 Värderingar

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev