0
(0)
Välj upp till 2 gratisprover
Korres Parfymer för kvinnorBlack Sugar
Eau de Toilette Spray
På lager
Artnr.
oder direkt mit
Våra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordgask 17-12 till duor 18-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
År 2020 lanserar det berömda märket Korres en ny doftkollektion, som inkluderar Eau de Toilette Spray Black Sugar. I den här kollektionen bryter Korres ny mark samtidigt som de förblir sig själva trogna. Varje doft i sortimentet är tillägnad en specifik komponent och framhäver den på ett elegant sätt. För första gången utvecklar det grekiska märket också dofter exklusivt för kvinnor eller män, även om det i slutändan är upp till dig att bestämma hur du ser på Eau de Toilette Spray Black Sugar, till exempel. Specialiteten i denna damdoft är naturligtvis svart socker, som är en integrerad del av medelhavsköket. Detta beror på att det är rikare, fylligare och mer originellt än det välbekanta raffinerade sockret.
Naturen är vackrast i sin renaste form
Naturen är vackrast i sin renaste form
Eau de Toilette Spray Black Sugar har toppnoter av heliotrop och karamell. Hjärtnoten fortsätter med rosenträ från Brasilien, rosor och, naturligtvis, svart socker. Basen av tonkabönor, mysk, vaniljstänger och bärnsten är ovanligt överdådig för Korres. Men Eau de Toilette Spray Black Sugar från den nya doftkollektionen är också skapad för kvinnor som föredrar överdådiga men ändå naturliga dofter. Oriental och söt, doften är helt rätt för alla kvinnor som är i fred med sig själva och som ser sin femininitet som styrka. Lämplig för veganer.
beskrivning
Eau de Toilette Spray, Black SugarLinje
Parfymer för kvinnorProduktserie
Parfymer
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT.,AQUA/WATER/EAU, PARFUM/FRAGRANCE, BRASSICA CAMPESTRIS(RAPESEED) SEED OIL, HELIANTHUSANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL,ROSMARINUS OFFICINALIS(ROSEMARY) LEAF EXTRACT,ALPHA ISOMETHYL IONONE,COUMARIN, HYDROXYCITRONELLAL,LINALOOL.
- Förvaras torrt.
- KORRES S.A. NATURAL PRODUCTS
- 3 Drosini St., GR-14452 Athens
- www.korres.com
Våra kunder säger om Parfymer för kvinnor
0,0
(0)
Kundomdömen
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet





















