Selfcare first: Lös in din 25%* rabattkod nu
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 1059478

Hej Organic Masker & skrubbar

Naked Enzyme Peeling Powder
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 17-02 till gask 18-02
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Naked Enzyme Peeling Powder från Hej Organic erbjuder en mild form av hudförtydligande. Den pulverformiga konsistensen förvandlas till en slät pasta vid kontakt med vatten, som är lätt att applicera i ansiktet. Denna formulering kombinerar milda fruktenzymer med azelainsyra och zink PCA. Under appliceringen avlägsnas döda hudceller och överflödigt sebum, vilket kan bidra till en förfinad hudstruktur. Kompositionen är skräddarsydd för fet och kombinerad hud. Tack vare avsaknaden av parfym är skrubben också lämplig för känsliga hudtyper. Resultatet är en jämn och klar hy.

    • Kombinerar milda fruktenzymer med azelainsyra och zink PCA.
    • Tar skonsamt bort döda hudceller och överflödigt sebum.
    • Pudrig konsistens som övergår till en pasta med vatten
    • Formulerad utan parfym.
    • Märkt som en certifierad naturkosmetisk och vegansk produkt.
  • beskrivning

    Naked Enzyme Peeling Powder
  • Linje

    Masker & skrubbar
  • Produktserie

    Ansiktsvård
  • hud

    Blandhy, oren hy
  • egenskap

    oparfymerad
  • Produktmärkning

    oparfymerad, Utan mikroplaster, Veganskt
Urvalet av ansiktspeelings är mycket omfattande och innefattar förutom olika krämer och lotions även pads och hudvårdsverktyg, som Foreo ESPADA 2. Själva användningen är lika varierande som produkterna i sig. Traditionella peelings som krämer och lotions applicerar du i lämplig mängd på fuktad hud i ansikte, på hals och dekolletage och masserar in i huden med cirkulära rörelser. Peela inte ögonpartiet bara. Efter peelingen tvättar du noga av produkten. Peeling-pads är enklare att använda. Ta en pad och för den med lätt tryck över de hudområden som du vill peela. Peeling-pads för hudvårdsverktyg appliceras i stället i verktyget och huden peelas i stort sett av sig själv.
Sodium Cocoyl GlutamateTalcMaltodextrinMagnesium SulfatePrunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder [1]BetaineAqua (Water)Azelaic AcidSimmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil [1]Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract [1]LipaseProteaseZinc PcaBisabololGlycerinXanthan Gum.

Våra kunder säger om Masker & skrubbar

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Personliga rekommendationer för dig

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 770 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 13.02.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev