Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(1)

Artnr. 884221

Hej OrganicÅterfuktande hudvårdSensitiv 24h kräm

Dela produkt
Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar

Hej Organic Sensitive 24h Cream erbjuder en balanserad ansiktsvård som fokuserar på det väsentliga. Dess formula är utformad för att återfukta huden och ge en behaglig känsla. Den lätta konsistensen absorberas snabbt utan att lämna en fet hinna, vilket gör den idealisk som bas för daglig make-up eller som sista steget i din hudvårdsrutin. Produkten levereras i en brun glasburk med en praktisk pumpdispenser för hygienisk och enkel dosering. Denna kräm är utvecklad och tillverkad i Tyskland och speglar en medveten inställning till hudvård. Den är ett okomplicerat val för daglig användning, morgon och kväll, och ger huden ett välvårdat utseende.

  • Fuktgivande
  • Formulerad för att återfukta huden
  • Lätt konsistens som absorberas snabbt
  • Lämnar en behaglig känsla på huden
  • Praktisk och hygienisk pumpdispenser
  • Tillverkad i Tyskland
  • beskrivning

    Sensitiv 24h kräm
  • Linje

    Återfuktande hudvård
  • Produktserie

    Ansiktsvård
En 24-timmars ansiktsvård i form av en kräm, lotion, fluid eller fuktkräm appliceras helst på morgonen eller kvällen, enligt din huds behov. Till att börja med ska du noga rengöra ansikte, hals och dekolletage med mycket vatten och sedan torka av. Nästa steg är applicera din valda hudvårdsprodukt med fingerspetsarna. Krämen eller lotionen masseras eller klappas in mjukt i ansiktshuden, tills den är helt absorberad. Efter detta verkar huden genast uppfriskad och strålande. Huden blir skyddad och försedd med mycket fukt. En 24-timmars ansiktsvård är också den perfekta basen för den dagliga sminkningen.
Aqua, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil*, Distarch Phosphate, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Dicitrate, Polyglyceryl-3 Stearate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Cannabis Sativa Seed Oil*, Candelilla Cera, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Hypericum Perforatum Extract*, Avena Sativa Kernel Extract*, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Alcohol, Tocopherol, Citric Acid, Parfum**


*ingredients from certified organic agriculture, **natural essential oils

Våra kunder säger om Återfuktande hudvård

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(1)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 783 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.