Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**
1
Betyg 1/5 Stjärnor
(1)

Gucci Gucci Flora Emerald Gardenia Eau de Toilette Spray

Gucci - Gucci Flora
Dela produkt

50 ml

18 680,00 kr / 1 l

inkl. moms

934,00 kr

Tillgänglig igen inom kort

Låga fraktkostnader

Leveransperiod med Post Nord bear 30-10 till láv 31-10

Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar
Gucci Flora Emerald Gardenia Eau de Toilette Spray från Gucci är en begränsad doft som stimulerar fantasin. Den känns som en promenad genom trädgårdar där mängder av blommor står i full blom. Grönt, blommigt, friskt - doften är en kärleksförklaring till naturen. Det italienska modehuset Gucci lyckas alltid omsluta kvinnor med en förförisk och omisskännlig aura - och Gucci Flora Emerald Gardenia Eau de Toilette Spray är inget undantag. Här samlas ovanliga doftkomponenter och smälter samman till en harmonisk övergripande komposition. Det är en hyllning till kvinnligheten, för den här parfymen är lika romantisk och sensuell som den är självsäker och kraftfull.

En elegant, blommig doft som berusar sinnena

. Toppnoten bjuder på aromer av citron, päron och vattenmelon. Gardenia, lotus och frangipani följer i hjärtnoten. Denna unika doftupplevelse avrundas med mysk, sandelträ och cederträ i basnoten. Den solida glasflaskan i färgen Emerald och det svarta locket antyder att denna doft återspeglar naturens fräschhet och lätthet. Gucci Flora Emerald Gardenia Eau de Toilette Spray från Gucci är bäst lämpad för de varmare årstiderna och kan bäras vid alla tillfällen.
  • beskrivning

    Eau de Toilette Spray, Emerald Gardenia
  • Linje

    Gucci Flora
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • Artnr.

    275248
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Alcohol , Parfum (Fragrance) , Aqua (Water) , Benzyl Salicylate , Hydroxycitronellal , Ethylhexyl Methoxycinnamate ,Limonene , Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Citronellol , Butyl Methoxydibenzoylmethane, Linalool , Citral , Farnesol , Benzyl Benzoate , BHT.
Die verbindliche Angabe der Inhaltsstoffe entnehmen Sie bitte der Verpackung des gelieferten Produktes.

Våra kunder säger om Gucci Flora

1,0
Betyg 1/5 Stjärnor
(1)
Kundomdömen

Mehr Produkte zu dieser Marke

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara upp till 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 786 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.