- Dina fördelar som PREMIUM-medlem
10% rabatt på artiklar
Prioriterad expressfrakt
Fri frakt från 250,00 kr
- Hjälp & Kontakt
Personliga rekommendationer för dig
Sarah Haag
20.03.2018
Jag älskar den. Den ger näring och mjukgör huden och jag använder den i duschen. Den doftar underbart i badet, doften avdunstar på huden, så man kan också använda en annan parfym efter duschen. Jag har mycket känslig hud och använder bara Sebamed eller LRP, men min hud reagerar inte illa. Nu har jag även köpt Shalimar Soufflee.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Ursula Porschen
05.02.2018
Jag har tvålen (utan förpackning) i min garderob. Mitt sovrum doftar underbart!
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Antonie M.
14.11.2016
har haft denna tvål i flera år och skulle inte vilja vara utan den. en utmärkt produkt.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne
Ava
14.02.2015
På grund av min mycket torra hud har jag använt tvålfria kroppstvättar i flera år, mestadels från den medicinska sektorn. Jag letade efter en riktigt elegant tvålask för resan, vilket är en verklig utmaning i dessa tider av duschgeler, även online. Jag hittade vad jag letade efter här eftersom jag har älskat parfymen Shalimar Initial i flera år och jag tål denna underbart krämiga, delikat doftande tvål perfekt. En kvinna känner omedelbart den återfuktande effekten. Tvålen håller mycket länge, även vid daglig användning, den förblir fast i konsistensen och inte mjuk eller smulig förrän i det bittra slutet.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne
Produktinformation
Tillämpning
När dofttvålarna kommer i kontakt med vatten bildas ett underbart skum. Vissa tvålar rengör både ansikte och kropp och går till och med att tvätta håret med.