ERBE Manicure Etuis Fickfodral, 3-delat Cognac
Personliga rekommendationer för dig
Filter
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
Produktinformation
beskrivning
Fickfodral, 3-delat Cognac
Linje
Manicure Etuis
Produktserie
Erbe
Som alla manikyrfodral innehåller det 3-delade cognacsfickfodralet från ERBE olika tillbehör för nagelvård. Det är utrustat med nagelsax, nagelfil och pincett.
Elegant fodral tillverkat av kohud
ERBE pouch case är tillverkad av finaste läder, har sömmar i matchande färg och är utrustad med tre smala fack. Det kan stängas med en praktisk tryckknapp så att de enskilda föremålen är väl skyddade och inte kan falla ut. Den 3-delade cognacsfickan från ERBE innehåller tre högkvalitativa föremål i rostfritt stål. Nagelsaxen kan användas för att trimma naglarna exakt och sedan kan safirnagelfilen användas för att försiktigt forma och släta ut nagelkanterna. Pincetten kan till exempel användas för att exakt plocka ögonbrynshår. Manikyrfodral är inte bara idealiska för nagelvård hemma, utan även på resan. Det innebär att nagelsax, nagelfil och pincett alltid finns till hands.Tillämpning
Tack vare sin enkla användning ger tillbehören för nagelvård dig möjlighet att hemma säkerställa en perfekt manikyr och pedikyr. Nagelbandspusher gör att du försiktigt kan trycka nagelbanden mot nagelbädden. Med nagelbandssax kan du snabbt ta bort utskjutande nagelband och klippa naglarna, medan filar ger naglarna den perfekta formen. När du filar naglarna, se till att du alltid filar i en riktning och inte rör filen fram och tillbaka. Nagelrengöringsmedel används för att ta bort smuts och avlagringar från naglarna. Förtjockade tånaglar, för vilka klippare och nagelsax ofta är uteslutna, kan förkortas särskilt exakt med nageltång.
Tillverkare
Becker Manicure GmbH & Co. KG
Friedrich-Wilhelm-Straße 18-22, DE-42655 Solingen