Selfcare first: Lös in din 25%* rabattkod nu
HemERBEErbeManicure EtuisMinifickfodral 5 delar
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Upptäck märke

Artnr. 10354

ERBE Manicure Etuis

Minifickfodral 5 delar
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordduor 19-02 till bear 20-02
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Kompakta dimensioner möter traditionellt Solingen-hantverk i denna högkvalitativa accessoar. ERBE Manicure Etui Mini pocket case 5-piece kombinerar funktionalitet med en elegant design och erbjuder en omfattande basuppsättning för nagelvård på språng eller hemma. I det praktiska fodralet, som försluts säkert med en silverfärgad dragkedja, hittar du fem exakt utformade instrument i rostfritt stål. Setet innehåller en vass nagelsax för exakta klipp, en praktisk nagelklippare och en hållbar nagelfil för att forma naglarna. Setet kompletteras med en fin pincett och ett manikyrinstrument som kan användas på båda sidor och som är lämpligt för skonsamt nagelbandsarbete. Själva fodralet finns i olika klassiska färger som svart, brunt eller rött och imponerar med sin behagliga känsla och tydliga placering av verktygen tack vare invändiga öglor. Tack vare de små måtten på ca 6,5 x 11 cm passar setet lätt i handväskan eller bagaget, så att händerna alltid ser snygga ut.

    • Extensivt set i 5 delar med sax, klippare, fil, pincett och dubbelinstrument
    • Högkvalitativa, hållbara instrument tillverkade av rostfritt stål
    • Kompakt fodral med säkert blixtlås i olika färger
    • Ideal för resor och handväskor tack vare de praktiska måtten på ca 6,5 x 11 cm
  • beskrivning

    Minifickfodral 5 delar
  • Linje

    Manicure Etuis
  • Produktserie

    Erbe
Tack vare sin enkla användning ger tillbehören för nagelvård dig möjlighet att hemma säkerställa en perfekt manikyr och pedikyr. Nagelbandspusher gör att du försiktigt kan trycka nagelbanden mot nagelbädden. Med nagelbandssax kan du snabbt ta bort utskjutande nagelband och klippa naglarna, medan filar ger naglarna den perfekta formen. När du filar naglarna, se till att du alltid filar i en riktning och inte rör filen fram och tillbaka. Nagelrengöringsmedel används för att ta bort smuts och avlagringar från naglarna. Förtjockade tånaglar, för vilka klippare och nagelsax ofta är uteslutna, kan förkortas särskilt exakt med nageltång.

Våra kunder säger om Manicure Etuis

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Personliga rekommendationer för dig

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 771 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 13.02.2026, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev