Säg ja till de bästa erbjudandena – fynda med 20%* rabatt

Menu

Parfumdreams
Logga in
ÖnskelistaÖnskelista
0 (0)

EL GANSO Friday Edition Eau de Toilette Spray

share
På lager
Artnr. 1037099
Klarna fakturaSwishApplePayMasterCardPayPal
Låga fraktkostnader
Garanterat Original
Köp På Konto
Leverans nom 2-3 dagar
0,0
0
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot
Anis, Bergamott, Kardemumma
Mellannot
Lavendel, Mynta, Salvia
Baskaraktär
Kaschmirträ, Sandelträ, Tonkaböna
beskrivning
Eau de Toilette Spray,
Linje
Friday Edition
Produktserie
Herrdofter
doftgrupp
orientalisk
The Friday Edition Eau de Toilette Spray från EL GANSO är en uppfriskande och karismatisk doft som är perfekt för den moderna mannen. Med en unik kombination av fräscha och träiga noter är denna parfym perfekt för daglig användning. Toppnoten i EL GANSO Eau de Toilette Spray är en uppfriskande blandning av anis, bergamott och kardemumma som omedelbart fångar din uppmärksamhet. Doftens hjärtnot innehåller en varm kombination av lavendel, mynta och salvia, vilket ger en stark och maskulin närvaro.

Intensiv doftupplevelse för den moderna mannen

Basnoten i Friday Edition Eau de Toilette spray kommer från en kombination av sandelträ och kashmirträ, som kännetecknas av en subtil sötma och djup. Resultatet är en doft som varar hela dagen och som passar perfekt för alla tillfällen. Friday Edition Eau de Toilette Spray kommer i en elegant och stilren flaska som matchar den sofistikerade doften perfekt. Med den här parfymen kommer du alltid att känna dig fräsch och självsäker vart du än går. Friday Edition Eau de Toilette Spray från EL GANSO är ett excellent val för den moderna mannen som letar efter en fräsch och karismatisk doft. Prova den idag och upplev skillnaden!
Tillämpning
Eau de Toilette utvecklar sin personlighet först i kombination med huden. Parfymens unika egenskaper framträder särskilt tydligt på de varma och pulserande delarna av kroppen (t.ex. insidan av handlederna eller området bakom örsnibbarna).
Innehåller
ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BHT, CITRIC ACID, COUMARIN, LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, GERANIOL, ISOEUGENOL.
Varningar
GHS09GHS02GHS07
Förvaras oåtkomligt för barn. Spraya inte i ögonen eller på inflammerad hud.

Giftigt för vattenlevande organismer med långtidseffekter.

Fara

Mycket brandfarlig vätska och ånga.

Uppmärksamhet

Kan orsaka allergisk hudreaktion. Orsakar allvarlig ögonirritation.

Tillverkare
PERFUMES Y DISEÑO COMERCIAL, S.L.
Calle de la Isla de Java 33, ES-28034 Madrid
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**

Prisad shopping

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

3 460 Värderingar

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev