Biotherm Biosource
Softening Foaming Cleanser för torr hudVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordvuos 29-12 till maŋ 30-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Biosource Softening Foaming Cleanser från Biotherm är en rengöring som är speciellt anpassad till behoven hos torr hud. Den delikata rosa färgade, krämiga konsistensen förvandlas till ett rikt skum vid kontakt med vatten och smeker försiktigt huden. Den avlägsnar smink och dagliga beläggningar utan att huden känns stram. Formulan innehåller bl.a. mineraler och magnesium. Resultatet är en ren och behagligt smidig hudkänsla. I linje med varumärkets engagemang för haven återspeglar denna produkt värdena i Biotherms Water Lovers-program.
- Rengöringsskum speciellt utvecklat för torr hud
- Tar skonsamt bort smink och dagliga beläggningar
- Lämnar en ren och len känsla på huden
- Krämig konsistens som förvandlas till ett rikt lödder
beskrivning
Softening Foaming Cleanser för torr hudLinje
BiosourceProduktserie
Ansiktsvårdhud
normal hyegenskap
rengörandeKonsistens
SkumProduktmärkning
alkoholfri, Amoniakfri, fri från paraffin, silikonfri, Sulfatfri, Utan ftalater, Utan mikroplaster, Utan oljiga ingredienser, Utan pigment- och färgämnen, Utan spår av nötterAnvändningsområde
Ansikte
Undvik kontakt med ögonen.
- BIOTHERM
- 14, RUE ROYALE, FR-75008 PARIS
- fragen@loreal-group.com
Våra kunder säger om Biosource
Hilburger Maria
19.09.2025
Mycket bra. Har använt det i många år. Men har nu blivit för dyrt här. Köper därför i andra butiker, 10 euro vardera billiger☺️
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
B. W.
26.07.2020
Mycket ekonomisk om man tillsätter lite vatten mot slutet för att göra konsistensen finare och bättre för applicering och rengöring, så att inget blir kvar i tuben. Jag har använt den under lång tid i kombination med Softening Toner PH neutraliser.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
Anna Q
14.08.2019
Min räddning! Perfekt för känslig hud.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.it.
Hilburger Maria
17.03.2018
Jag har använt den här produkten i flera år och det finns inget bättre för min hud. Min hud är som silke
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
FannyHa
07.03.2017
Denna rengöringskräm har varit min favorit i flera år, jag tyckte att den var fantastisk. Tyvärr ändrade Biotherm formulan för några månader sedan, den innehåller nu plankton och texttillägget "Anti Pollution". Resultat, nu upplevt 3 gånger i rad: Krämen blir trögflytande och sedan smulig efter bara 1/3 borttagning och motsvarande många "öppningar". Tuben hårdnar och blir deformerad, den sista tredjedelen är praktiskt taget omöjlig att få ut, krämens konsistens blir allt torrare och den går knappt att löddra. Synd, Biotherm, för denna "innovation" har gjort att min tidigare favoritrengöring har fallit mellan stolarna och ni har en stamkund mindre. Jag byter till en annan produkt från ett annat sortiment.
Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.
För henne






















