Gift the Magic of Beauty – nu 25%* rabatt!
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

BABOR Ampoule Concentrates FP

Active Purifier 7 ampuller
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordmaŋ 16-12 till gask 17-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
Du kan bekämpa oren hud, fläckar och överdrivet glänsande hud med BABOR Active Purifier 7 Ampoules från Ampoule Concentrates-kollektionen. Hudvårdsprodukten är en riktig mirakelkur som renar huden och reducerar fläckar på bara 7 dagar. Samtidigt minskar serumet överdriven oljighet och har en mattande effekt genom att absorbera överflödigt talg. Den intensiva effekten av ampullkoncentraten är tack vare ett aktivt ingredienskomplex med tea tree- och skifferolja. Oljorna har en antibakteriell effekt och reducerar bakterier som orsakar finnar, vilket minskar befintliga finnar och förhindrar att nya finnar bildas. Hudvårdsprodukten innehåller också ett fint pulver från babassunötter som absorberar överflödig talg och omedelbart gör huden mattare. Formulan innehåller också panthenol som lugnar och återfuktar huden.

Så här använder du BABOR Active Purifier 7 Ampoules

Efter rengöring av ansiktet, skaka en ampull och öppna den med en ryckig rörelse med hjälp av den vita ringen på ampullens hals. Använd den medföljande ampullöppnaren eller en kosmetisk servett för att skydda fingrarna från eventuella flisor. Häll sedan koncentratet i handflatan och applicera det i ansiktet, på halsen och dekolletaget och klappa in det.
  • beskrivning

    Active Purifier 7 ampuller
  • Linje

    Ampoule Concentrates FP
  • Produktserie

    Ansiktsvård
  • egenskap

    fuktgivande, Mot orenheter i huden, Mot pormaskar, rengörande
  • Produkttyp

    Ampuller
  • Användningsområde

    Ansikte
aqua/water/eau, alcohol denat., glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, melaleucaalternifolia (tea tree) leaf oil, amylopectin, ictasol, panthenol, helianthus annuus (sunflower) seed oil, amylose,pantolactone, xanthan gum, sclerotium gum, tocopherol, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, limonene, citricacid, sodium sulfate.

Obs: ampuller endast för externt bruk! Obs: Öppna ampullen enligt instruktionerna ovan eller enligt piktogrammet på insidan av den vikbara lådan. Om ampullen inte öppnas på rätt sätt och glasbitar går sönder och kommer in i produkten, ska produkten inte användas och ska kasseras. Användning av en produkt som innehåller glaspartiklar kan orsaka allvarliga skador.

Våra kunder säger om Ampoule Concentrates FP

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 738 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Rabatten är direkt avdragen på artikeln och gäller bara på utvalda artiklar. Det behövs ingen kod. Gäller t.o.m. 10.12.2025
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev