Afnan BouquetMystique Bouquet
Eau de Parfum SprayVåra Höjdpunkter
- Förväntad leverans med Post Nordvuos 15-12 till maŋ 16-12
- Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
- Fraktfritt
- Betalningssätt
Mystique Bouquet ger bokstavligen en frisk fläkt till de många olika dofterna i Afnans kompositioner. En lyxig safirformad glasflakon gör att det väldoftande innehållet i eau de parfum-sprayen kan skimra i lika många fasetter som de dyrbara ingredienserna. Parfymen är idealisk som ett feminint uttryck för passion och livsglädje.
Raffinerad parfym full av sensuell elegans och en touch av lyx
Mystique Bouquet är inspirerad av de exotiska dofterna på orientaliska marknader och den milda förförelsen i orörd natur. Doftupplevelsen inleds med toppnoter av apelsin, litchi, vit persika och bergamott. Detta följs av hjärtnoter av vetiver, pion, apelsinblomma och mahonia. Den jordiga basen är en oljeblandning av mysk och ambroxan, ekmossa och vanilj. Exotisk mångfald inspirerade Afnan till att skapa denna upplevelse. Som eau de parfum-spray kan den doseras så lätt eller intensivt som önskas.
Det klassiska sättet att applicera Afnans doft Mystique Bouquet är att spraya den på fuktig hud. Men eau de parfum sprayen utstrålar också en lika attraktiv doft när den sprayas jämnt i en liten mängd i håret. Även efter många timmar är enskilda komponenter fortfarande förnimbara. Om huden ska bära texturen är den som mest hållbar när den fortfarande är fuktig.
Toppnot
Bergamott, Litchi, Mandarin, Persika
Mellannot
Apelsinblommor, Pion, Vetiver
Baskaraktär
Ambroxan, Mysk, Slånlav, Vanilj
beskrivning
Eau de Parfum Spray, Mystique BouquetLinje
BouquetProduktserie
SamlingarProdukttyp
PumpflaskaAnvändningsområde
Dekolletage, Hals, Kropp
Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.
Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.
Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Uppmärksamhet
Kan orsaka allergisk hudreaktion.
- BJUTIP, a.s.
- Vintrovna 395/25, CZ-664 41 Popuvky
- info@bjutip.com















