Strålande vacker i höst – spara 20%* nu!
HemAfnanSamlingar9 Collection
0 (0)

Afnan 9 Collection9 AM Dive

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 27-10 till maŋ 28-10
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover
0,0
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet

Produktinformation
Toppnot Icon
Toppnot
Citron, Mynta, Peppar, Svarta vinbär
Mellannot Icon
Mellannot
Äpple, Ceder, Rökelse
Baskaraktär Icon
Baskaraktär
Ingefära, Jasmin, Patchouli, Sandelträ
beskrivning
Eau de Parfum Spray, 9 AM Dive
Linje
9 Collection
Produktserie
Samlingar
Produkttyp
Pumpflaska
Användningsområde
Dekolletage, Hals, Kropp

9 Collection är en särskilt intensiv parfym från Afnan. 10 till 20 procent parfymolja finns i 9 AM Dive Eau de Parfum Spray i en havsblå flaska. Det gör att doften håller särskilt länge efter varje applicering.

Intensiv parfym med inspiration från en frisk havsbris

Afnan välkomnar den kustnära sommaren med den uppfriskande orientaliska och delvis träiga doftkompositionen 9 Collection. Stark ingefära, delikat jasmin, sandelträ och patchouli bildar basnoten. Detta åtföljs av hjärtnoter av cederträ, äpple och rökelse samt toppnoter av mynta, citron, rosépeppar och svarta bär. Tack vare det noggranna urvalet av kompositionen förblir 9 AM Dive Eau de Parfum Spray uppfriskande lätt trots den höga oljekoncentrationen, vilket gör den till den perfekta doftkompanjonen för både män och kvinnor.

Afnan stänger elegant doseringslocket på 9 AM Dive Eau de Parfum Spray med en silverkula. I övrigt förblir innehållet i 9 Collection kallt förseglat i en elegant ljus och mörk havsblå färg. Redan innan den öppnas ger parfymen en antydan om den vilda friskhet som omedelbart avges av huden. För en särskilt intensiv doftupplevelse som varar i timmar appliceras produkten bäst i små mängder på halsen, bakom öronen eller på handpulsen.

Tillämpning
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Innehåller
Benzyl Alcohol,Farnesol,Citronellol,Alpha-Isomethyl Ionone,Geranoil,Limonene,Linalool,Citronellol,Coumarin.
Tillverkare
BJUTIP a. s.
Tyršova 1182, CZ-644 42 Modřice
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 663 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 22.10.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort, märkena Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev