22%** rabatt + skaffa topprabatt under Black Friday
0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)

Zao Brush

Bamboo Blush Brush
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordláv 15-11 till vuos 17-11
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Produktinformation
beskrivning
Bamboo Blush Brush
Linje
Brush
Produktserie
Accessoarer

Bamboo Blush Brush från zao är idealisk för applicering av rouge eller bronzingpuder. De korta borststråna gör exakt applicering till en barnlek och det vinklade borsthåret anpassar sig perfekt till ansiktets konturer. Definiera dina kindben och lägg till en touch av färg i din dag- eller kvällsmakeup. Som alla zao-borstar står Bamboo Blush Brush för en konsekvent användning av hållbara och ekologiska produkter och sätter därmed helt nya standarder på kosmetikmarknaden. Prova trendsättaren nu och beställ 100% naturkosmetik till ett förmånligt pris.

Förföriskande och hållbar på samma gång - Bamboo Blush Brush gör det möjligt

De högkvalitativa kosmetiska produkterna från tillverkaren zao är kända för sin veganska formula och hållbara produktionsmetoder. Men varumärket har också utvecklat sina egna verktyg för att applicera sminkprodukter som ögonskugga, puder och rouge. Den här borsten framhäver och betonar din hy och dina ansiktskonturer på ett skickligt sätt. Redskapet är mycket lättskött: tvätta ur det med kallt vatten och lite tvål och låt det sedan torka ordentligt. Du kan köpa detta och många andra kosmetiska verktyg kostnadsfritt i vår onlinebutik.

Tillämpning
En rouge-pensel gör det enormt mycket enklare att applicera puder-rouge. Ta upp en liten mängd rouge med penseln genom att stryka den över pudret. För att undvika att det kommer för mycket rouge på kinderna redan från början bör du knacka av penseln en gång för att vara på den säkra sidan. Applicera rougen på kinderna med lätta, cirkulära rörelser. Intensiteten kan byggas upp efter hand om så önskas. Du bör undvika en alltför stark färg, eftersom så kallade äppelkinder ser onaturliga ut.
Tillverkare
Cosm'etika France (ZAO)
265 Chemin des Gorces, FR-26750 Genissieux

Våra kunder säger om Brush

0,0
Betyg 0/5 Stjärnor
(0)
Kundomdömen
* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 694 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev