Beauty Bonus Days: Spara 12%* på nästan ALLT
Shoppa nu
HemSENSAIHudvårdAbsolute SilkMicro Essence-in-Lotion

SENSAI Absolute Silk Micro Essence-in-Lotion

SENSAI - Absolute Silk
Dela produkt

125 ml

11 200,00 kr / 1 l

inkl. moms

1 400,00 kr

Rek. pris 1 942,65 kr

På lager

Låga fraktkostnader

Leveransperiod med Post Nord gask 28-10 till duor 29-10

Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar
Den ultramoderna Absolute Silk Micro Essence-in-Lotion från det japanska kosmetikföretaget SENSAI imponerar med sin mycket effektiva anti-ageing vård. Vårdkomplexet skämmer bort din krävande hud med en stor portion fukt och ger dig en behagligt avslappnad känsla efter varje applicering. Den speciella koncentrationen av närande hudoljor stöder den återfuktande effekten av denna snabbt absorberade hudvårdsprodukt i en praktisk flaska med en praktisk, innovativ droppdispenser. En enda droppe av den högkoncentrerade vätskan innehåller upp till 7,9 biljoner flytande oljepartiklar. Denna vätska utvecklar sin fulla effektivitet på din hud. Redan efter den första appliceringen kommer du att se en märkbart fylligare hud som känns mjuk och smidig.

Absolute Silk Micro Essence-in-Lotion från SENSAI - lyxig hudvård för ansikte och hals

Vid regelbunden användning av Absolute Silk Micro Essence-in-Lotion minimerar den exklusiva formulan till och med fina linjer och rynkor som orsakas av ljus. Det är bäst att applicera fyra till fem droppar av SENSAIs japanska hudvård på hela ansiktet efter att du noggrant har rengjort huden. Du kan maximera effekten genom att försiktigt massera in ansiktsvården i huden med fingertopparna. Om du kompletterar denna hudvårdsritual med en annan produkt från serien får du vad märket kallar Saho double moisturising effect.
  • beskrivning

    Micro Essence-in-Lotion
  • Linje

    Absolute Silk
  • Produktserie

    Hudvård
  • Artnr.

    1187878
  • Användningsområde

    Ansikte
  • Effekt

    utslätande
  • egenskap

    fuktgivande, uppfriskande, uppstramande
  • Finish

    strålande
  • Konsistens

    Lotion
  • Produkttyp

    Flaska
Njut av Saho, vår unika hudvårdsritual inspirerad av den japanska teceremonin, som på ett unikt sätt kombinerar dubbel rengöring och dubbel återfuktning. Börja din hudvårdsrutin med att rengöra huden, både på morgonen och på kvällen. Häll 4 - 5 droppar av essensen i handflatan. Massera försiktigt in essensen över hela ansiktet med cirkulära rörelser. Låt essensen absorberas helt och hållet och njut av dess uppfriskande effekt.Med ABSOLUTE SILK MICRO ESSENCE-IN-LOTION som förberedelse och steg 1 i den dubbla återfuktningen är din hud helt återfuktad och redo för den efterföljande vården. Fortsätt med valfri fuktgivande kräm eller emulsion i steg 2 för att fullborda Saho-ritualen.
Aqua, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Diglycerin, Triethylhexanoin, Methyl Gluceth-20, Maltitol, Sorbitol, Phenoxyethanol, Hydrogenated Lecithin, Alcohol, Cholesterol, Sodium Benzoate, Carbomer, Acetyl Glucosamine, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Parfum, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Potassium Phosphate, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Disodium Phosphate, Eugenia Caryophyllus Flower Extract, Hydrolyzed Silk, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Geranium Robertianum Extract, Angelica Keiskei Leaf/Stem Extract, Alpinia Speciosa Leaf Extract.

Skriv den första recensionen för Absolute Silk

Mehr Produkte zu dieser Marke

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 787 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Ingen kontant utbetalning, inget minsta beställningsvärde, ej kombinerbar. Gäller t.o.m. 23.10.2026, gäller ej på presentkort, adventskalendrar, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI och artiklar som refereras till Lyx eller Hygienbutik. Offentliggörande inte tillåtet. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.