Dina favoritprodukter till favoritpris
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)

Parfums de Marly WomenValaya

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
På lager
Artnr.

Våra Höjdpunkter

  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordvuos 22-12 till maŋ 23-12
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Valaya Eau de Parfum Spray från Parfums de Marly är en elegant komposition som förmedlar en aura av utstrålning och osynlig mjukhet. Doften är skapad av Julien Sprecher och omsluter huden som en fin bomullsslöja och kombinerar lätt friskhet med djup sensualitet. Den öppnar med en fruktig toppnot av bergamott, mandarin och vit persika. En bukett av apelsinblomma och vita blommor utvecklas sedan i hjärtat, som ges ett speciellt djup av krämiga och något akvatiska nyanser. I basnoten avrundas doften med varma och träiga ackord. Mysk, ambranoten Ambrofix™ och den kryddiga Akigalawood™ skapar ett sammetslent och långvarigt intryck. Denna blommiga, träiga och muskiga doft framhäver på ett subtilt sätt den feminina elegansen. För en optimal doftupplevelse kan eau de parfum appliceras på halsen och handlederna från ett avstånd på ca 10 cm.

  • En blommig
  • En blommig-woody myskig doft för kvinnor
  • .
  • Komposition av strålande friskhet och mild sensualitet.
  • Toppnoter av bergamott, mandarin och vit persika.
  • Bas av mysk, Ambrofix™ och kryddig Akigalawood™.
  • Toppnot

    Bergamott, Mandarin, Persika
  • Mellannot

    Apelsinblommor, Mahonia, Nymfeal, Vetiver
  • Baskaraktär

    Mysk, Trä, Vanilj
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Valaya
  • Linje

    Women
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • doftgrupp

    floral, träig
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
Alcohol Denat., Parfum, Aqua, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Peel Oil, Limonene, Linalyl Acetate, Linalool, Pinene, Terpinolene, Citral, Geranyl Acetate, Terpineol, Alpha-Terpinene, Beta-Caryophyllene, Citrus Aurantium Peel Oil, Vanillin.
  • GHS02
  • Uppmärksamhet

    Brandfarlig vätska och ånga.

Våra kunder säger om Women

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)
Kundomdömen

Jasmin Ö.

Betyg 5/5 Stjärnor

30.05.2025

Superfräsch, citronkryddig doft med mysk och ambroxan. Håller mega länge! Perfekt för varma dagar. Fräsch och komplimanger garanterade

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

För henne

Dikra Azouaghe

Betyg 5/5 Stjärnor

27.01.2025

Den här doften har helt enkelt mitt hjärta. Luktar otroligt gott.

Automatiskt översatt från https://www.parfumdreams.de.

* Innehåller omdömen om internationella parfumdreams-butiker. Omdömena är inte verifierade avseende äkthet
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 750 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Kontant utbetalning är ej möjlig, kan ej kombineras med andra erbjudanden. Gäller t.o.m. 21.12.2025, gäller ej på Sale-artiklar. presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller drogerie. Inget minsta beställningsvärde. All typ av kommersiell spridning är förbjuden. Parfümerie Akzente GmbH, VAT-nr DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev