Prenumerera på vårt nyhetsbrev och spara upp till 150 kr**

Narciso Rodriguez all of me Duschgel

Narciso Rodriguez - all of me
Dela produkt

200 ml

2 505,00 kr / 1 l

inkl. moms

501,00 kr

Rek. pris 579,38 kr

Tillgänglig igen inom kort

Låga fraktkostnader

Leveransperiod med Post Nord duor 22-10 till bear 23-10

Upp till 2 gratisprover med varje paket Kostnadsfri retur i upp till 180 dagar

Duschgelen Narciso Rodriguez all of me är ett väldoftande tillskott till parfymlinjen med samma namn och förvandlar den dagliga rutinen till en speciell doftupplevelse. En blommig komposition i flera lager av vit pion, ros centifolia och geranium bourbon kombineras harmoniskt med en hjärtnot av ren mysk. Varma, träiga undertoner av sandelträ avrundar den komplexa doftprofilen och skapar en pudrig och fräsch aura. Den behagliga gelstrukturen rengör försiktigt huden och lämnar den karakteristiska doften på kroppen, vilket gör att aromen kan intensifieras subtilt. Denna produkt är därför idealisk som det första steget i en doftskiktsrutin för att förbereda närvaron av parfymen. Visuellt sticker den rektangulära, ljusrosa behållaren ut med ett glänsande, bronsfärgat lock som återspeglar varumärkets eleganta och moderna design. På framsidan visar den svarta bokstaven "all of me" tydligt att den tillhör sortimentet. Formulan är tillverkad i Frankrike, är vegansk och avsedd för alla hudtyper.

  • Parfymerad duschgel med noter av ros centifolia, geranium bourbon och mysk
  • Vegansk formulering för skonsam rengöring av huden
  • Passar utmärkt som bas för doftskikt
  • Elegant design i ljusrosa med bronsfärgat lock
  • Tillverkad i Frankrike och matchar parfymlinjen "all of me"
  • beskrivning

    Duschgel
  • Linje

    all of me
  • Produktserie

    Parfymer för kvinnor
  • Artnr.

    1082461
  • Produktmärkning

    Veganskt
En duschgel för kvinnor passar bra att använda både morgon och kväll. Innan du applicerar önskad mängd av duschgelen, ska du blöta ner kroppen. Använd ljummet vatten, som öppnar porerna. Med handen masserar du sedan in duschgelen i huden. Du kan även använda en badsvamp eller en tvättlapp för att intensifiera rengöringseffekten. Det går åt mindre gel när du tvättar kroppen med en badsvamp eller tvättlapp. Låt det mjuka skummet verka en stund och skölj sedan noggrant av det. Huden blir uppfräschad och får – beroende på vilken duschgel som används – precis den doft som du önskar.
AQUA (WATER), SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PARFUM (FRAGRANCE), POLYGLYCERYL-3 COCOATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, PROPANEDIOL, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, XYLITOL, SORBITOL, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, SODIUM GLUCONATE, CITRIC ACID, BENZYL SALICYLATE, HYDROXYCITRONELLAL, POLYGLYCERYL-6 LAURATE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, COUMARIN

Undvik direktkontakt med ögonen. Vid kontakt, skölj ögonen noggrant med vatten.

  • BEAUTE PRESTIGE INTERNATIONAL
  • 56/A, RUE DU FAUBOURG SAINT-HONORE, FR-75008 PARIS
  • www.shiseido.de

Skriv den första recensionen för all of me

Mehr Produkte zu dieser Marke

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och spara 150 kr**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

3 787 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
**Gäller vid köp över 1 100 kr i appen eller 750 kr online. Fullständiga villkor finns i ditt personliga välkomstmejl.