We love Beauty Deal Days: Spara upp till 7%* – även UTÖVER rean
HemMontaleDofterFlowersEau de Parfum Spray
5
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)
Upptäck märke

Artnr. 95791

Montale FlowersPowder Flowers

Eau de Parfum Spray
Dela produkt
Våra Höjdpunkter
  • Förväntad leverans med Post Nord Icon
    Förväntad leverans med Post Nordláv 13-06 till vuos 15-06
  • Gratis Returfrakt Icon
    Gratis ReturfraktUpp till 180 dagar
  • Fraktfritt Icon
    Fraktfritt
  • Betalningssätt Icon
    Betalningssätt
Gratissampel Icon Välj upp till 2 gratisprover

Powder Flowers Eau de Parfum Spray från Montale är en komposition som täcker huden som en fin slöja. Denna doft utvecklas med en delikat bukett av ros, jasmin och den mjuka sötman av osmanthus. Tonkabönan ger skapelsen en behaglig värme och pulverformig karaktär när den fortskrider. En bas av cederträ avrundar doftupplevelsen och ger en subtil, träig struktur som balanserar den blommiga lättheten. Resultatet är en elegant och diskret doft som kännetecknas av sin harmoniska balans. Parfymen presenteras i den karakteristiska, guldfärgade aluminiumflaskan och bevarar sina värdefulla essenser och understryker varumärkets lyxiga ambitioner.

    • En pudrigt blommig doftkomposition
    • Kombination av noter av ros, jasmin och osmanthus
    • Rundas av med tonkaböna och cederträ
    • Unisexdoft i en elegant flaska
    • Skapad och tillverkad i Frankrike
  • Mellannot

    Jasmin, Osmantusblommor, Ros
  • Baskaraktär

    Tonkaböna, Trä
  • beskrivning

    Eau de Parfum Spray, Powder Flowers
  • Linje

    Flowers
  • Produktserie

    Dofter
  • doftgrupp

    blommig, Pudrig, träig
Parfum, extrait, intense och eau de toilette i sprayform sprayas på 30 cm avstånd på handlederna, i armvecken, knävecken, på halsen och i dekolletaget.

Ta ett stänk på ditt finger eller en bomullspinne och dutta på örsnibbarna, tinningarna, handlederna, i knävecken, dekolletaget, vristerna och i armvecken.

Olja appliceras droppvis bakom öronen, på handlederna, i hårtopparna eller på kläderna.

Roll-on-parfym appliceras på handlederna, halsen, i dekolletaget, knävecken och armvecken.
ALCOHOL DENAT • PARFUM / FRAGRANCE • AQUA/WATER • COUMARIN • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • CITRONELLOL • GERANIOL • LINALOOL • CINNAMYL ALCOHOL • CITRAL

Våra kunder säger om Flowers

5,0
Betyg 5/5 Stjärnor
(2)
Kundomdömen
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Prenumerera på nyhetsbrevet och få en kupong på 22%**
Prisad shopping
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.3

3 774 Värderingar

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Ingen kontant utbetalning, ej kombinerbar. Gäller t.o.m. 10.06.2026, gäller ej på presentkort och artiklar som refereras till Lyx eller Hygienbutik. 3% rabatt vid en beställning på minst 0 kr, 5% kr rabatt vid en beställning på minst 800 kr och 7% kr rabatt vid en beställning på minst 1100 kr.
** Detaljerade rabattvillkor hittar du i ditt personliga välkomstbrev